Hallo allemaal,
Door drukte op het werk en thuis kan het soms even duren voordat ik reageer, nu zit ik weer op de zolder voor mijn pc

Citaat van: Hanzi op donderdag 07 september 2023, 06:17:16Motor uit de achterste schroeven (of aandrijving loskoppelen) is het eenvoudigst.
Dat zou een oplossing zijn Hans, maar ook zonde want nu heb ik twee motoren die de trein aandrijven.
Het zou gewoon moeten kunnen werken op deze manier.
Citaat van: flyerman op donderdag 07 september 2023, 07:51:01Nee hoor, de decoders hebben een trim instelling voor zowel voor als achteruit.
Eerst beide locs goed ijken, dan achter elkaar laten rijden en met de trim setting op elkaar afstemmen.
1 loc niets aan doen, en de andere dus bijregelen.
Ik heb ook zo'n dubbel tractie rijden en heb er geen enkel probleem ermee.
Wat ook een issue kan zijn, zijn de koppelingen, de locs van Roco en ACME zijn redelijk kort gekoppeld. De koppeling verdwijnt vrij ver onder de loc, en de nem schacht is korter dan de koppeling die er in steekt waardoor bij het duwen de koppeling er in schuift en de loc tegen de wagon komt. Het gaat uiteraard over de achterste loc.
Ik heb dat opgelost door een nem schacht te halveren en die eerst over de koppeling geschoven voordat deze in de loc werd gezet.
Dan verschuift de koppeling niet meer.
Met de jou omschreven manier heb ik het ook geprobeerd Martin, de trim een stapje hoger zetten van een loc maar die stap is dan te groot.
Ik zou eigenlijk nog een tussen stap nodig hebben.
Ik zal vandaag de stam weer eens ontdoen van de rijtuigen en het opnieuw uitproberen, als het jou lukt zou het hier toch ook mogelijk moeten zijn.
Citaat van: loc1200 op donderdag 07 september 2023, 09:47:23Mooi gezicht, die trek-duw trein. Heb het materieel ook (van Marklin), maar nog nooit uitgeprobeerd.
Mvg
Marcel
Het is net als in het echt Marcel, een leuk gezicht als het voorbij komt rijden.
Citaat van: Barry1972 op donderdag 07 september 2023, 18:55:24Het zou wel fijn zijn als een fabrikant hier mee komt, Dus een loc en een dummy zeg maar....
Ik zou het wel aanschaffen
Een loc kopen om de motor niet te gebruiken tja, dat is op meerdere manieren zonde..
(Gewicht,prijs,antislip bandjes enz..)
En al kun je 2 locs netjes afstemmen op elkaar, het is niet nodig en maakt het onnodig duurder, dus laat maar komen zo een setje om deze bijzondere Nederlandse combinatie te laten rijden 👍🏻😊
Super leuk toch?
Kan ook nog eens met meerdere variaties aan locs dacht ik, soms hangt er ook een geel blauwe en een groen grijze in deze combinatie dacht ik (even snel en simpel gezegd)
Ik denk niet dat we dit van de fabrikant kunnen verwachten Barry, ze verkopen het liefste een soort loc met alle toeters en bellen erop en eraan.
In het verleden zijn er wel dummy loc's geweest maar die zijn op een hand te tellen.
In beide loc's zit nu een Esu loksound V5 hierdoor wordt het nog realistischer, ook de verlichting op de juiste manier schakelen is nu simpel te doen, dat wordt bij een dummy ook wat lastig bedenk ik me nu.
Citaat van: Freek op donderdag 07 september 2023, 21:22:08Ik verbaas me er over dat er zo weinig keus is in dummies. Zo kan je een trek-trek combinatie zonder problemen maken, maar ook een loc in opzending mee geven. Desnoods als herinnering op het nachtkastje. (o.i.d.)
Weliswaar zal die markt niet zo groot zijn (dat is de markt voor stuurrijtuigen ook niet) maar toch ........
Ik denk dat het niet echt lonend is Freek, als je de verlichting en eventueel sound wilt gebruiken is het enige verschil nog de motor en die kost voor tante M natuurlijk zeer weinig geld.
Citaat van: Lobomotion69 op vrijdag 08 september 2023, 04:10:49Het is voor een fabrikant waarschijnlijk niet interressant genoeg om dummy loks op de markt te zetten.
Wanneer je twee dezelfde loks koopt heb je natuurlijk het nadeel dat beide dezelfde nummers hebben, ook daar is weinig keus in. Nu kan een loknummer vrij eenvoudig gewijzigd worden met een decal setje maar ook dat is voor diverse personen niet een optie. Jammer maar helaas. Het voordeel van twee complete locs kopen is wel dat je meteen reservedelen hebt wat, in het geval van Märklin met zijn belabberde kwaliteit en service in deze (vervangingsdelen zijn eerder uitverkocht dan het product zelf) toch weer een groot voordeel is.
Het is maar hoe je het bekijkt en de consument kijkt, over het algemeen, alleen maar naar de prijs. Het moet zo goedkoop mogelijk zijn, wat natuurlijk haaks staat op het oogmerk van de fabrikant. Winst, liefst veel, maken
Het zijn beiden Marklin modellen Henk, en deze hebben ook ieder een ander nummer dus omnummeren is bij mij niet van toepassing.
Uit mijn hoofd zijn het de 9 en 12 uit de serie.
Citaat van: ramdani op vrijdag 08 september 2023, 14:11:40tante M heeft toch een paar sets met loc en dummy uitgebracht, en toen kloegen de mensen erover dat ze juist de loc wilden hebben...
mvg,
Michel
Het blijft ook lastig om het iedereen naar de zin te maken Michel, zoveel mensen zoveel wensen
Citaat van: Freek op vrijdag 08 september 2023, 18:54:16Yep, Marklin 37620. 1 x 6400 met en 1 x zonder motor. Als er lieden waren die graag 2 x 6400 hadden willen hebben, hadden ze gewoon 2 met motor moeten kopen. Of in die ene 6400 een motor met aandrijving bouwen.
Atlas had volgens mij ook ooit dummies, o.a. de 1200. Roco 44984 (Mat '24 motorwagen) is ook een dummy. Maar ik denk dat de wensen wel wat groter zijn dan wat ik hier op noem..
De dubbele 6400 loc's hadden inderdaad maar een motor aan boord, de ruimte in de dummy versie was bedoeld voor o.a. de luidspreker Freek.
Echter heb ik hier een enkele 6400 rond rijden die is tijdens de beurs in Rijswijk door John omgebouwd naar een sound versie.
Dat is mm. werk maar prima gelukt.
Citaat van: Looney Tunes op vrijdag 08 september 2023, 20:19:50Dat was denk ik ook omdat Marklin ruimte nodig had voor de speaker. Om alles in 1 loc te bouwen was voor hun mogelijk een te grote uitdaging.
Leuk om de treinstellen na de ombouw op je baan te zien rijden Peter. Komt meer tot z'n recht dan op een testspoortje hier.
Ik ben er ook erg blij mee John, op dit moment staan ze even naast de baan omdat een van de treinstellen een kapotte motor lijkt te hebben, in ieder geval had deze bijna geen tractie en de ASB zitten er allemaal op.
Ik heb nog geen tijd gehad om het goed uit te zoeken.
Mvg,
Peter Degeluidsman