Citaat van: Spoorman op maandag 26 september 2011, 07:59:19
Maar wat is het dan wel? Kun je daar eens wat over schrijven?
Zoals in latere berichten al wordt aangegeven, meer aan de voedingszijde van de baan. Dit kan de voeding van de baansecties zijn maar ook de voeding voor de terugmelding.
Hieronder een lijst van wat John al gedaan of in de tussentijd gedaan of gecontroleerd heeft.
Wat heb ik tot nu toe geprobeerd:
A Modules uitgewisseld: geen verschil
B FTP kabels uitgewisseld: geen verschil
C Een extra module tussen 4 en 5 toegevoegd: spookmeldingen verschuiven van module 5 en 6 naar module 6 en 7.
D Alle 8 secties compleet losgemaakt, nagekeken en opnieuw gemonteerd: geen verschil
E Alle kabels van de betreffende 8 probleem secties vernieuwd: geen verschil
F Met/zonder diodetruck: geen verschil
G Extra diodes in de toevoerleidingen: geen verschil
Aanvulling:
H Ik kan dus doen en laten wat ik wil maar blijf spookmeldingen krijgen bij melders 5.10, 5.12, 5.14, 5.16, 6.02, 6.04, 6.06 en 6.08.
I Nu komt er soms een spookmelding op één van deze secties als deze belegd is en soms als deze niet belegd is.
J S88-bus, Zie b.v. afsluiting, Pullup weerstanden enz.
K. Filteren met een Condensator aan optozijde.
L. Voeding (spanning).
M. Massa(?s) van de boosters/voeding.
Alles nog eens proberen op een rijtje te zetten.
A, B, D, E: dus kabels vervangen/verwisselen gaf geen resultaat.
C: hier kun je zeggen dat het geen defecte module kan zijn.
F en G: diodetruuk geeft geen verschil, zou ook niet kunnen want dat staat er los van.
K: zou kunnen echter maar dan zou er een stroom moeten lopen. Maar zie punt I, het treed ook op bij geen bezetmelding, dus als er geen stroom loopt.
J: ook dat is uitgevoerd maar geeft geen bevredigend resultaat.
Je kunt zeggen dat aan de sectiezijde alles is gedaan/uitgevoerd zonder bevredigend resultaat.
Blijft nog over L en M.
L: voeding, zoals eerder opgemerkt en later door Huub (huub) in het schema aangegeven het afvlakken van de voedingsspanning. Dit kan n.l. door stoorpulsen er voor zorgen dat een IC en lager spanning krijgt waardoor 1 of meerdere ingangen laag wordt.
M: zou ook nog kunnen.
CiteerAlle massa's van alle boosters zijn met elkaar doorgelust dus dan moet het stoorsignaal wel van de voedingsleidingen komen. Zou dit kunnen?
Vraag daar bij waar zijn de boosters met elkaar doorgelust. En wat meet je voor spanning tussen het massa knooppunt van de boosters en de kortgesloten sectie waar je een ?probleem? hebt.
Kortsluiten van de sectie kan middels een losse wagon op de sectie te plaatsen. Enig uitleg hiervoor. De railstaven aan massazijde met daaraan eventueel de je parallelle massaleiding voor dat baan gedeelte heeft een weerstand. De retourstromen vormen tezamen met deze totale weerstand een spanningsverlies.
Mvg,
Peter