Technische specificaties ...
SporenplanHet C-Rail sporenplan is opgebouwd uit 4 lagen, twee stationslagen, een rondrijlaag en een luchtspoor met keerlus.
De 2 stationslagen zijn grotendeels hetzelfde en hebben allebei een locdepot, de onderste laag met draaischijf en de bovenste laag een rolbrug.
De rondrijd laag, laag 2, verbind de twee stationslagen en bied de mogelijkheid om treinen op 3 sporen rond te laten rijden.
Er kan ook over de hellingen rondgereden worden zodat er in principe 4 rondrijd sporen zijn.
Verder zitten er in deze baan twee Helixen.
De eerste HELIX vormt een verbinding tussen de bovenste stationslaag en de laag op een hoogte van 1850 mm van de vloer, het zogenaamde 'Luchtspoor'.
De tweede HELIX begint ook vanaf de bovenste stationslaag en loopt 2 windingen mee met de eerste hoge HELIX en vormt de aansluiting tussen de C-Rails lagen en de K-Rails laag.
Sporenplan van de C-Rail lagenHet sporenplan van de K-Rail (scenery) laag volgt nog ...
Tafel constructieDe tafel wordt een open tafel constructie zoals het klassieke voorbeeld.
De constructie zal opgebouwd worden in MDF platen.
De eerste laag is de stationslaag 'Rockanje', deze laag ligt op 700 mm boven de vloer.
De tweede laag is de hoofdbaan met de aansluitingen van de hellingen naar de twee stationslagen 'Rockanje' en 'Oostvoorne', deze laag ligt op 900 mm boven de vloer.
De derde laag is de stationslaag 'Oostvoorne', deze laag ligt op 1100 mm boven de vloer.
De vierde laag is in tegenstelling tot de overige lagen een scenery laag (spoordijk tafereel), deze laag ligt op 1350 mm boven de vloer.
De vijfde laag is het zogenaamde 'Luchtspoor' welke wordt bereikt via de hoge HELIX, deze laag ligt op 1850 mm boven de vloer.
3D impressie van de modeltreintafel
Principe tafel opbouw
Dwarsprofiel van de scenery laag (4)De besturingDe besturing wordt zowel handmatig als met de computer uitgevoerd.
Voor de besturing met de computer wordt gebruik gemaakt van Win-Digipet.
De hiervoor benodigde terugmelding wordt gerealiseerd met de terugmelders van Uhlenbrock, de 2-Rail (stroom) terugmeldmodule 63320 en de 3-Rail (massa) terugmeldmodule 63330.
De voeding wordt gerealiseerd met 4 Power III boosters.
De besturing van de treinen die tussen station 'Oostvoorne' en het 'Luchtspoor' pendelen is afwijkend wordt gerealiseerd met het LISSY systeem van Uhlenbrock. Dat is een infrarood identificatie systeem waarbij de infrarood zender onder de locomotief zit en de infrarood sensoren in het spoor zitten.
Terugmeld principe
Het voedingschema
Het Win-Digipet schemaDe SeinenVoor de seinen is een seinenplan gemaakt.
SeinenplanBovenleidingWordt vervolgd ...
MvG,
Timaximus