Nieuws:

Onze Stichting 3rail Wiki bevat een bron van informatie! Bekijk eens een willekeurig artikel in de Stichting 3rail Wiki.

De baan van A3aan; de achtergrond- welke achtergond?

Gestart door Adriaan_Berg dinsdag 22 april 2025, 12:43:44

0 leden en 3 gasten bekijken dit board.
Re: Faller car system updeet
Lid sinds: 2021

En toch al lid sinds 19 maart 2012, hoe kan dat.

offline
Re: Faller car system updeet
 @citaat  @citaat Van mij mag je altijd reageren maar als je dan zelf schrijft Ik weet niet hoe het werkt denk ik net als Anne W meld, reageer dan niet .

Citaat van: wirbel010 op donderdag 29 januari 2026, 11:53:48Je zou denken dat zo'n busje zowel voor als achter een magneetje heeft om het verloop van de draad te volgen. Ik weet niet hoe het werkt, maar dat zou het meest handige zijn denk ik. Nu komt het dus door een kleine onderbreking in de draad? Anders maar de nieuwe bestuurbare bus van Märklin kopen. :D Die is alleen wel wat duurder denk ik..  :O
Re: Faller car system updeet
Mijn reactie is gewoon mijn manier van denken. Het is in feite een denkwijze om erachter te komen waarom het niet de draad volgt, omdat het zoals ik vermoedde maar 1 magneetje heeft Jullie bekijken het maar met jullie standpunt.
Re: Faller car system updeet
Even een tip , zet de faller car op een stukje glas en kijk of de sleper vlak staat .
Til de wagen op en kijk of de sleper iets later het glas verlaat.
Sleper na stellen met het kleine schoefje van de draaibeweging met maar een slag rond.
De bus bezit kleine wielen  en bij een niet goed weg dek verliest hij gauw zijn weg.

Grt.willem.
Re: Faller car system updeet
Citaat van: wirbel010 op vrijdag 30 januari 2026, 11:13:03Mijn reactie is gewoon mijn manier van denken. Het is in feite een denkwijze om erachter te komen waarom het niet de draad volgt, omdat het zoals ik vermoedde maar 1 magneetje heeft Jullie bekijken het maar met jullie standpunt.
Ik volg je 100%, en je hebt gelijk!
Re: Faller car system updeet
Lid sinds: 2024

Waar een wil is, is een spoor

online
Re: Faller car system updeet
Hé, ik wil geen ruzie hier en begrijp beide partijen. Als je iets niet weet, kun je reageren in de veronderstelling dat iets zo is. Je leert dan ook gelijk die dingen die je verondersteld. Harrie zei ook dingen als: je zou denken dat... en gaf zelf aan dat hij het niet wist. Aan de andere kant: met een advies die niet van toepassing is(in dit geval twee magneten, zoals Faller AMS ipv 1 magneet en stuurinrichting) komen we niet verder. Maar ik zie niet in waarom een nutteloosonbruikbaar advies niet gegeven kan/mag worden. Ik waardeer de inbreng van anderen ook als die niet weten hoe de vork in de steel steekt, hij denkt mee!
mvg,
Adriaan
Re: Faller car system updeet
Lid sinds: 2024

Waar een wil is, is een spoor

online
Re: Faller car system updeet
Even een tussenstand omdat het morgen zaterdan is...
Er zijn een heel aantal verbeteringen in het parcour en de draad ligt nu ook grof in het dorp met een paar tapjes :) De auto raakt nog maar heel af en toe van de weg, maar ook die paar keren moeten nog verder geminimaliseerd worden. De tunnel wordt het lastigste, na het kruispunt (die nu meestal werkt!) Onderaan die tunnel komen twee platen hout bij elkaar en daar moet de overgang vloeiend gaan. Foto's komen later!
mvg,
Adriaan
Re: Faller car system updeet
Lid sinds: 2007

Windhoven

offline
Re: Faller car system updeet
Een kruispunt dat meestal werkt. Maakt dat het een twijfelpunt?  :o)
Maar goed bezig toch. Dit soort dingen is nu eenmaal veel proberen, aanpassen en weer opnieuw testen. Straks als er ooit een tweede auto bij komt zal je misschien weer andere uitdagingen gaan vinden.
Re: Faller car system updeet
Lid sinds: 2009

Old Skool Märklin - Scratch Built scenery

offline
Re: Faller car system updeet
Dag Adriaan.

Daar waar de auto het tracé niet meer volgt,
zijn toch punten waar je naar moet kijken
anders wordt het een debacle ...  :warning:
Een bocht kan bijvoorbeeld té scherp zijn
of de volgdraad ligt te diep in het wegdek en
heeft onvoldoende invloed op het magneetje  :roll:
Succes met trouble shooting :thumbup:

Groeten,

Erik.
Re: Faller car system updeet
Lid sinds: 2021

En toch al lid sinds 19 maart 2012, hoe kan dat.

offline
Re: Faller car system updeet
Citaat van: Adriaan_Berg op vrijdag 30 januari 2026, 20:56:58Hé, ik wil geen ruzie hier en begrijp beide partijen.
mvg,
Adriaan

Het is wat het is, men kan niet alles weten en daar is niets mis mee.
Maar geef je aan dat je niet weet hoe het werkt pas dan op met denken hoe je het kan oplossen.
Zoiets kan faliekant mis gaan en dan zit Adriaan met de brokken en kan het best wel wat euro's gaan kosten.
Re: De baan van A3aan; de achtergrond- welke achtergond?
Lid sinds: 2024

Waar een wil is, is een spoor

online
Re: De baan van A3aan; de achtergrond- welke achtergond?
Hallo allemaal,
Ff een updeet en ik heb twee verhalen: één voor de grote en één voor de kleine geintereseerden. Oftwel met andere woorden, een lang en een kort verhaal.
Om te beginnen met het grote verhaal (en ja, daar zit een rede achter. Als je die wil lezen moet je eerst het einde van het bericht lezen,* want dat is logisch**)
Op een mooie zomer- of eigenlijk winteravond, re(e)d(en) mijn trein(en) (een) rondje(s) maar toen gebeurde er een triest ongeluk [Nobody suffered][Everyone survived] door een kleine breuk in het spoor op de meest onhandige plek die een treinbaan kan bevatten(maakt dus niet uit waar(of eigenlijk wel)) In ieder geval was dat een rede om op zoek te gaan naar een alternatieve weg om bij het spoor te komen. Omdat er een mooie berg voor een of ander Faller Car System autootje is/word gemaakt kon ik dus niet meer bij het spoor in geval van nood. Nu kom ik dus eindelijk tot mijn punt: de achterplaat/achtergron/lucht moest verdwijnen en wel rap. Met vereende krachten(ik was alleen, maar heb twee armen) is de plaat/grond eraf getrokken en ben nu achteraf blij dat ik hem lang geleden met spijkers en niet met schroeven heb bevestigd. Daarna heb ik met een plamuurmes(?) oud purschuim weggehaald zodat ik er bij kon.  Omdat het wel erg donker was heb ik gelijk een lampje gemaakt in die onderwereld daar. Ik ben best wel tevreden met het resultaat van de verdwenen achtergrond, het lijk nu veel groter. Ik moet nog wel een randje maken zodat er geen treinen de diep-diep-diepe afgrond in kunnen zeilen(sinds wanneer zeilen treinen?)*** en ****
Nu het korte verhaal: Er was een probleem. Ik moest ergens bij kunnen waar ik nog niet bij kon. Dus kwam er een gat. En ik denk dat ik het zo laat.
Mvg,
Adriaan
*: De rede is dat dan ook de kleine geintereseerden het grote verhaal lezen
**: Sommigen zeggen dat het niet logisch is maar dat is het wel want sterretjes staan altijd onderaan een bericht/mededeling/pagina/artikel/opstel/verslag/noemt-u-maar.
***: Dit () zijn mijn favoriete leestekens maar ik denk dat ik ze wel erg veel gebruik(ik moet ze minder gebruiken(dat wil ik niet(dat vind ik niet nodig(eigenlijk wel))))
****: Het was wel een erg lang, taai, droog, niet-sappig, saai, vermoeidend en slaapverwekkend verhaal en ook de manier waarop het geschreven is is niet echt fijn. Mijn oprechte(?) excuses!
Vreemd zo.jpegTotaal overzicht.jpegLicht!.jpeg   
Re: De baan van A3aan; de achtergrond- welke achtergond?
Citaat van: Adriaan_Berg op donderdag 05 februari 2026, 17:48:06Ff een updeet
Moraal van dit verhaal:
Zorrug, dat je d'r bij komt
Daar bij de treintjes
Daar bij de treintjes

Zorrug, dat je d'r bijkomt
Daar bij die treintjes moet je zijn
(Met een knipoog naar Dorus)
Re: De baan van A3aan; de achtergrond- welke achtergond?
Lid sinds: 2010

Swiss rail .. what else?

offline
Re: De baan van A3aan; de achtergrond- welke achtergond?
Dorus wie kent hem niet, ik vermoed Adriaan (<60). Maar door het verwijderen van de achtergrond kun jij nu overal bij, maar kijken wij tegen de wasmachine en een droogrek aan 8o.

Groeten,
Wico