Citaat van: scuba op woensdag 17 mei 2017, 00:58:51
Dan kan ik bepalen welke weerstand ik moet veranderen om de unit op een iets lagere spanning te laten aanspreken.
Dat gaat je niet lukken, want zo werkt deze FRU niet. Voordat je iets gaat slopen, concentreer je aandacht op het relais. Zoek de datasheet op (dat heb ik inmiddels voor je gedaan).
Het gaat om de tolerantiewaarden. Een relais kan bijvoorbeeld alleen maar schakelen tusen de 22 en 28 V. Als je die waarde onder die drempel brengt, dan schakelt dit relais nooit om, en verandert de rijrichting dus nooit. Als je die waarde moet verlagen, dan moet je op zoek naar een ander relais met andere grenzen waarbinnen het wel aanspreekt.
Ze bestaan niet, maar stel je nam een bistabiel relais van 16 vDC,
met tolerantiewaarden van 15-22 V, dan zou dat leiden tot:
Rijspanning: 0-14 V
Omschakelspanning: 15-22 V
En dan brandt het relais door bij gebruik van een Marklin trafo.
Is dat wat je zoekt? Dan moet je op zoek naar een bistabiel relais met 2 coils, van 24 vDC, met dezelfde pinbezetting, met een lagere Vmin en een gelijke of hogere Vmax, en met 2A of meer voor de stroomkringen. Stel Vmin=15 volt. Ik weet niet hoe laag je wil gaan.
datasheets en info:http://www.suzushoweb.com/pdf_file/569f14df488a6.pdfhttp://www.mouser.com/ds/2/315/PanasonicElectric_mech_eng_ds-1076235.pdfhttp://de.farnell.com/panasonic-electric-works/ds2e-ml2-dc24v/signalrelais-dpdt-30vdc-2a/dp/1608326http://www.farnell.com/datasheets/93333.pdfHet relais is bistabiel is en voor DC. De tolerantiewaarde (VMax) is veel hoger dan HAG aangeeft als waarden, logisch want een Marklin trafo voor 220 volt geeft domweg niet meer dan 28 volt af bij 230 volt, en dan is er al iets aan mis.
De bovengrens wordt bepaald door de rijspanning van de trafo, en niet door de bovengrens van het relais. Dat geldt ook voor de ondergrens; ook die is bepaald door de trafo, niet door het relais.
Het relais schakelt al om bij 16,8 volt, maar HAG geeft 22 volt aan (dat is de minimale omschakelwaarde van de trafo). Stel, je neemt een gestabiliseerde voeding, en geeft daarmee een puls van 17 of 18 volt, dan kan het relais de rijrichting omschakelen. Dus eigenlijk is de handleiding verneukeratief.
Alleen met de AC rijbaantrafo's van toen, gelden de opgegeven waarden, maar als jij (net als ik) een aparte omschakelrelais trafo gebruikt met een hoger voltage dan 16,8 volt, dan werkt het ook.
Zo zou je een onderscheid kunnen maken tussen locs die al omkeren bij 17 volt en locs die meer nodig hebben.
Het relais is DC, dus er zit ook ergens een gelijkrichter op de printplaat van de HAG 503.