Bijna alle software voor het ontwerpen van een baan hebben wel een gratis demo.
Trax3D is volgens mij van Fedor van Dijk en hij is er alleen mee bezig, als hij tijd heeft. Volgens mij wilde hij zelf een koppeling maken tussen ontwerpen en aansturen, maar die info is van lang geleden. Dit soort projecten zijn giga en de meesten verzanden door simpel de factor tijd. Fedor heeft ook wel aangegeven, dat de tijd hem parten speelt.
Dan het fenomeen gratis. Natuurlijk, den Hollander is strak aan de penning en zeker nu de energieprijzen de pan uit uitvliegen en helaas niet in de tank. Maar gratis houdt meestal in, dat het beperkingen kent zoals niet kunnen opslaan, beperkt aantal railstukken, geen support, enz. En in mijn ogen terecht, want software ontwerpen is niet eenvoudig en vraagt regelmatig bijstelling en verbetering. Daar mag best wel wat tegenover staan.
Je zou Anyrail kunnen overwegen. Dat kost maar €55 euro en is een eenvoudig zelf aan te leren programma. David Hoogvorst is zeer actief met het programma met bijstellingen en verbeteringen.