Nieuws:

We hebben gedoneerd materieel te koop gezet in onze 3rail shop! Lees meer erover in -dit topic-.

Ecos mfx wissel bedienen

Gestart door Jasperkc vrijdag 02 mei 2025, 22:51:05

0 leden en 1 gast bekijken dit board.
Ecos mfx wissel bedienen
Lid sinds: 2007

mooie 44er bij de VSM

offline
Ecos mfx wissel bedienen
Hallo allemaal,
Zondag 27 april hadden we weer een stamtafel bijeenkomst georganiseerd. Het is dan altijd zo dat er een grote C-rails baan wordt gelegd en hierop kan naar hartelust gereden worden met de eigen meegebrachte treinen en treinstellen. Ook was er een clublid die wissels bij zich had met een ingebouwde decoder en een aandrijving. In 1 van de wissels zit een nieuwe mfx wisseldecoder van maerklin. Ik heb geprobeerd deze decoder in de ecos aan te sturen en dat is mij niet gelukt. Thuis heb ik het nogmaals geprobeerd en ook thuis lukte het mij niet. Ik heb toen op internet gezocht en zo kwam ik op YouTube een filmpje tegen om een wissel met zo'n decoder in de CS3 te plaatsen en te schakelen. Maar ja, ik heb geen CS3 maar wel een Ecos en daar krijg ik het maar niet voor elkaar. Eerst heb ik het adres met de dipswitches op adres 12 gezet en daarna heb ik het op Motorola gezet in de Ecos. Helaas kreeg ik het wissel nog niet aangemeld of aangestuurd. Ik heb daarna de decoder op DCC formaat gezet maar nog steeds lukte het mij niet de wissel te schakelen. Ten einde raad heb ik bij mijn treinenwinkel een maerklin 2de hands wisseldecoder kunnen kopen en die ingebouwd in het wissel. En zie daar, het wissel schakelt weer. Nu is mijn vraag. Hoe programmeer ik een mfx inbouw wisseldecoder in de Ecos. Moet je dat anders programmeren. Ook las ik ergens dat je de decoder ook kunt uitlezen als loc. Dat klopt! Maar vervolgens lukt het mij wederom niet om het wissel te schakelen. Doe ik iets fout of zie ik iets over het hoofd? Ok. Ik hoop dat een Mfx wisseldecoder wel in te programmeren is in de ecos. Mocht er geen oplossing zijn, dan doet mijn wissel decoder het wel met een wisseldecoder uit de eerste generatie.
Groet, Jasper
Re: Ecos mfx wissel bedienen
Lid sinds: 2010

Marklin H0 + Ecos2 + iTrain

offline
Re: Ecos mfx wissel bedienen
Jasper,

Misschien een stom idee maar je schrijft dat de wisseldecoder MFX aan boord heeft.
Zou het kunnen zijn dat je wissel bij de lkokomotieven staat?
Of werd hij wel zichtbaar bij de wissels?

De acties die op youtube staan om de wissel in de CS3 werkbaar te krijgen kun je die 1 op 1 op de ECOS toepassen?

Henk
Re: Ecos mfx wissel bedienen
Lid sinds: 2008

graag een glaasje wijn

offline
Re: Ecos mfx wissel bedienen
je spreekt van dipswitches  p adres 12 en een MFX heeft geen dipswitches.Mss eens het artikelnummer vermelden want e zijn verschillende soorten decoders
Re: Ecos mfx wissel bedienen
Lid sinds: 2007

als er maar een "v" voor op staat

offline
Re: Ecos mfx wissel bedienen
In de erklarvideos van Märklin zelf laten ze zien dat je in combi met een CS3, onder MFX kunt aanmelden, maar ook op DCC kunt werken na of zonder aanmelding.

Met een Ecos zou ik de decoder op DCC instellen zonder MFX, dus zet het dan uit in de Ecos.
En programmeer de decoder op DCC, als het goed is gaat dat met dipswitch 10 op ON.
Re: Ecos mfx wissel bedienen
Re: Ecos mfx wissel bedienen
Lid sinds: 2007

mooie 44er bij de VSM

offline
Re: Ecos mfx wissel bedienen
In feite is het probleem opgelost. Ik heb bij de treinenwinkel een 2de hands decoder voor in een C-rail wissel gekocht. Hierop zit ook een dipswitch en toen ik daarop het adres invoerde kon ik zeer eenvoudig in de Ecos het wissel onder Motorola aansturen. Het wissel functioneert perfect. En dat is wat we wilden.
Groet, Jasper.