Nieuws:

Stichting 3rail wordt mogelijk gemaakt door reclame en donaties. Doneer eenvoudig via onze Stichting 3rail Shop :thumbup:

Project Falkenstein

Gestart door rav4 donderdag 16 februari 2023, 22:03:14

0 leden en 2 gasten bekijken dit board.
Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Project Falkenstein
Na jaren proberen en aanklooien, waarbij het ene plan nog groter was dan het andere en uiteindelijk toch niet paste, heb voor een andere optie gekozen.
Een baanplan besteld waar ik mij in kan vinden en die ook te overzien blijft. Heb het plan aangeschaft bij Meises ModelBahnCenter(MMC).
Het betreft een oppervlak van 3.20 m x 1.40 m. Gaat om een dubbelsporig traject met daarnaast een nevenbaan met pendel. Kan op het dubbelsporig traject treinen van ruim 2 meter in kwijt.
En heeft bijna 51m rail.

Het gaat om 3 nivo's, 0 is schaduwstation, 1 is stad met station en 3 is nevenbaan met klein station en goederen aansluiting.
Deze week begonnen met het hout zagen en de 2 modules van 1.60 m x 1.40 m in elkaar te zetten. Baan staat op 8 poten voorzien van wielen, zodat ik overal bij kan.
Ook al begonnen met het uitleggen van de rail om te zien hoe e.e.a. er werkelijk uitziet ipv het plaatje. Bijgesloten het sporenplan.
Dit is mijn eerste baan die ik wil gaan bouwen, dus alle tips zijn welkom.
De baan gaat via PC en Ecos  ESU2 aangestuurd worden.
Re: Project Falkenstein
Ruim 2m? Daar twijfel ik toch aan...
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
Citaat van: Patdv op donderdag 16 februari 2023, 22:39:21Ruim 2m? Daar twijfel ik toch aan...
Ok, niet ruim, ;)  maar het spoor met de bocht 24330 kun je treinen met een lengte van bijna 2m kwijt. Klopt dat het niet op alle sporen kan.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2019

Als het niet kan zoals het moet dan moet het maar

offline
Re: Project Falkenstein
 @citaat  @citaat

Ik weet niet welke richtingen je allemaal op wilt rijden met die wielen. Als dat alleen naar voor en achter is moet je in ieder geval kruisschoren aanbrengen tussen de voorste en achterste poten. Als je ook van rechts naar links wilt rijden moet je in die richting ook schoren.
Zo te zien heb je er zwenkwielen onder gezet, die hebben altijd de neiging om bij richting verandering te gaan draaien. Dat kan tot grote (wringing) krachten voeren op je poten. Daarom altijd schoren!
Wanneer je alleen naar voor en achter wilt rijden is het beter om bokwielen te gebruiken. Die draaien niet en treedt er ook geen wringing op.
Zou zo zonde zijn als wanneer je bijna (of helemaal) klaar bent met je baan deze door zijn hoeven zakt.
Re: Project Falkenstein
R1 wissels, veel R1 bogen en stationssporen die veel te kort zijn om te kunnen stoppen... maar in je schaduwstations kun je een paar treinen van 'ruim' 2m kwijt, dat wel.
Als ik met treinen van ruim 2m zou willen rijden zou ik het toch helemaal anders aanpakken, deze baan lijkt mij daar allesbehalve geschikt voor.
Re: Project Falkenstein
Waar ik ook mijn bedenkingen bij heb is wat moet doorgaan voor een BW...
Om van de loods bij de kolenbevoorrading te komen en omgekeerd moet je niet alleen zigzag rijden maar zelfs de hoofdbaan op gaan, daar is blijkbaar niet veel over nagedacht, dat moet toch beter kunnen?
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2022

offline
Re: Project Falkenstein
Ruimte is altijd een probleem bij modelspoor, maar soms in het echt ook. De BW is uiteraard niet ideaal. Maar ik heb in het echt ook situaties gezien waar dat alles behalve het geval is.
 
Een volgende vraag is wat is hoofdspoor en wat niet. Anders gezegd hoe worden de sporen in het station gebruikt.
Er zijn namelijk 2 manieren om het perron te bereiken c.q te verlaten. Daarbij is het mogelijk dat er zonder hinder toch met een loc voor de verzorging gerangeerd kan worden, maar dat kan krapjes worden met een langere loc.

Wat wel een punt is, zijn de krappe bochten. Dat kan problemen opleveren met lange rijtuigen en bepaalde locs en dat heeft dan gevolgen voor de materieelkeuze.

Uiteraard kan het sporenplan verbeterd worden om genoemde reden of om de baan een persoonlijk tintje te geven.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2008

hoge bergen, het liefst zwitsers

offline
Re: Project Falkenstein
Krappe bochten kunnen idd. een probleem geven.

Ik heb eigenlijk best veel krappe bochten op mijn treinbaan.
Maar door een juiste keuze van het rijdend materieel valt dat in de praktijk toch wel mee.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2016

offline
Re: Project Falkenstein
Het depot kun je verbeteren door een kruiswissel te gebruiken i.p.v. de 24612 en de 24611 wissels.

Verder is het een aardig plan. Ik weet alleen niet of het 'verplichte' bergspoortje nou echt iets toevoegt. Je kunt een beetje pendelen, da's waar. Maar iedere preisert die echt rechts bovenin wil wezen, is met de benenwagen sneller een helling opgelopen dan wanneer hij met de railbus gaat.
Zwaar spul zoals steen uit een groeve zou nog wel een reden voor een spooraansluiting kunnen zijn, maar ook dan ben je met een setje transportbanden sneller klaar.

Alles is een compromis, dat realiseer ik mij ook, maar het zou misschien leuker zijn als je de directe connectie tussen het hoger gelegen stationnetje en het hoofdstation niet in het zicht had. Soms liggen stations van verschillende lijnen vlak bij elkaar, om over te kunnen stappen, omdat er juist geen connectie is via het spoor. Dat zou ik leuk vinden om uit te beelden.

Maar, zoals ik ergens op een Amerikaanse site las: it is YOUR railroad. Daar gebeurt alles zoals jij wilt.

Succes ermee!

Peter


 
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
Bedankt voor alle op- en aanmerkingen.
Zal wel gaan zorgdragen dat de poten geschooord worden, moet alleen kijken hoe. Met nl nog wel onder de baan kunnen. En lenig ben ik niet  :D.
Vwb bergspoortje ben ik wel content mee, ben maar een beginner en kan met dit plan veel ervaring opdoen. Het depot zou ik kunnen vergroten door deze uit te breiden met langere sporen richting het station. EN ja, ik weet dat de 130 bochten krap zijn, maar ik moet een keus maken mbt de ruimte die ik heb en ik kan  de tafel niet breder maken.
We gaan zien hoe het allemaal uitpakt.
Ben in ieder geval wel blij hoe het tot zover gaat.

Groet,
Pieter
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2022

offline
Re: Project Falkenstein
Omdat Falkenstein mij toch wel boeit, eens op zoek gegaan naar meer gegevens. Nu zijn er meer Falkensteins maar die hebben geen kopstation.
Lijkt op de lijn Falkenstein - Regenburg-Wutzlhofen
https://de.wikipedia.org/wiki/Bahnstrecke_Regensburg%E2%80%93Falkenstein#/media/Datei:Karte_der_Bahnstrecke_Regensburg_-_Falkenstein.png
Een nebenbahn dus waar prima umbauers en railbussen. Bovendien een lijn met de nodige bochten. Dan het sporenplan.
https://falkensteiner-bockerl.de/wp-content/uploads/Lageplan-Bahnhof-bearbeitet-1.jpg
De haltes/stations aan die lijn stonden dicht bij elkaar zo ongeveer 2,5 km. (uitonderingen daargelaten) De lijn werd afgebouwd in 1984.
Meer info met foto's: https://falkensteiner-bockerl.de

Een oorspronkelijk enkelspoorslijntje wat dus in het plan bovenin opgewaardeerd is met dubbelspoor en uitgebreid met een zijlijntje. Uiteraard is niets onmogelijk dus de gedachtengang kan zijn dat deze lijn opnieuw geactiveerd werd.(om eens iets te noemen) Dat zijlijntje/bergspoortje zou natuurlijk naar de bezienswaardigheid het Falkensteiner slot via prachtig natuurschoon kunnen gaan. Dubbel spoor zou kunnen duiden dat er inmiddels meer verbindingen vanuit Falkenstein lopen. (het schaduw station camoufleert dat). Niet helemaal ondenkbaar want het is heel geliefd voor touristen en niet alleen vanwege het slot Falkenstein.

Let wel mijn droom hierbij.
 
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
Freek,

Dank je wel voor de info. Interessant om te lezen. Railbus heb ik al, dus komt mooi uit.  :D
Misschien tzt het zijlijntje/bergspoortje uitbreiden, maar dat is nog verre toekomst.
Kan me wel vinden in jouw droom.  ;)  ;)

Groet,
Pieter
Re: Project Falkenstein
Speciale Gast
Lid sinds: 2009

offline
Re: Project Falkenstein
 :) Mijn baan heeft ook veel R1 bochten en de langste Märklin loks rijden daar prima doorheen, waaronder de BR53 Mallet met condenstender (37022)
En ook de stroomlijners 39085 en 39053 rijden als een trein door de bochten heen, alsook lange rijtuigen, dus dat moet geen problemen opleveren.
De Amerikaanse Big Boy is een ander verhaal maar die zul je toch niet willen aanschaffen denk ik.
Ik vind het een erg leuk baanplan en natuurlijk moet je wat compromissen sluiten maar dat is toch zo.
Al heb je een baan van 10 meter dan wil je weer net iets wat eigenlijk niet past, het is altijd te klein. :-)
Dus veel succes met de bouw van je eerste baan. :thumbup:
Als er ooit een volgende baan komt heb je weer van alles en nog wat geleerd, een volgende baan wordt meestal beter. (maar nooit perfect)
Ik heb inmiddels mijn vijfde baan en er is altijd ruimte voor verbetering. :D

Dirk-Jan
Re: Project Falkenstein
hallo,
ik weet niet of jullie al gekeken hebt naar YouTube ,
klik daar eens naar en je ziet er verschillende filmpjes van uitleg over de opbouw van deze Falkenstein,
van een en dezelfde persoon/firma!
link
dit is er eentje van een serie!
Re: Project Falkenstein
nog een link!
link
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
#silverrails1921, dat is ook de reden waarom ik voor dit plan heb gekozen. Er wordt in de diverse filmpjes aardig wat uitgelegd. Het zijn er op dit moment 18. Niet alleen het baanplan, maar ook contactrails maken,  tips mbt bedraden, enz.
En ja, het is commercieel, maar je hoeft niet alles aan te schaffen of te doen zoals in de filmpjes.


Inmiddels al de eerste rails uitgelegd. nu de ruimte aftekenen en uitzagen van de multiplex platen.
Groet,
Pieter
Re: Project Falkenstein
Pieter,
het was bedoeld als tip om je te helpen,
niet over commercieel gedoe!
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
#silverrails1921,
Was ook niet bedoeld naar jou toe hoor. EN alle hulp is welkom.
Ik ben blij met alle hulp, dus wat dat betreft, bedankt.

Groet,
Pieter
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2024

offline
Re: Project Falkenstein
Ik wil ook het project Falkenstein gaan bouwen maar moet eerst nog even kijken of het lukt om het plan aan te passen van 320 cm naar 400 cm.
Wat zijn de ontwikkelingen/vorderingen van jouw project?
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
Op dit moment liggen alle rails vwb het dubbelsporig traject. Nu bezig om alle melders en wisselmotoren aan te sluiten en in te brengen in de software.
Kan nu handmatig rondrijden met 2 treinen. Nog geen begin gemaakt met landschap.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2024

offline
Re: Project Falkenstein
Misschien een leuke aanvulling op jouw topic. Ook ik ben geïnspireerd geraakt door dezelfde redenen die eerder zijn aangegeven. Ik heb zelf nog nooit een baan gebouwd, maar ben wel handig. Ook ik worstelde met telkens nieuwe ideeën voor het bouwen van een banenplan dat telkens maar groter werd. Falkenstein heeft eigenlijk (bijna) alles wat ik zocht. Toch heb ik hier en daar nog wat wijzigingen doorgevoerd, zoals bv de afmetingen (350 x 155). Hierdoor heb ik gebruik kunnen maken van grotere radiussen van de bochten, een rondloopbaan in de Schattenbahnhof, een extra spoor in de Paradestrecke, De Nebenbahn die in een lusverbinding staat met de Hauptbahnhof en zo nog een paar kleinere details die mij wel bevielen. Misschien dat mijn ontwerp weer anderen inspireert als variant op het oorspronkelijke ontwerp. Ik heb al alle spullen, maar moet nog een keer beginnen met de bouw zodra de kamer die daarvoor bedoeld is ook vrij komt (kinderen  :D ). Enfin ik post wat plaatjes. In ieder geval leuk te lezen dat ook anderen met dit project bezig zijn.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2007

offline
Re: Project Falkenstein
@rav4 : welke maat multiplex platen gebruikt u , ik wil deze ook gaan bouwen maarik heb een moeilijke draai in mijn trap 244 x 122 gaat er niet door

groetjes wiebrand
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2014

BLIJ dat ik analoog RIJ

offline
Re: Project Falkenstein
Het maakt toch niet uit wat voor maat een ander gebruikt? 244x122 is de standaardmaat voor plaatmateriaal en als dat niet past laat je ze toch gewoon in de lengte of in de breedte doorzagen (al naar gelang wat er wél door je trapgat past)?
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
 Reactie op NNijsten:
Leuke uitbreiding. Ziet er goed uit vooral die nieuwe paradestrecke. :thumbup:
Kan jammer genoeg die breedte en lengte niet kwijt.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
Citaat van: wiebrand op woensdag 30 oktober 2024, 07:44:45@rav4 : welke maat multiplex platen gebruikt u , ik wil deze ook gaan bouwen maar ik heb een moeilijke draai in mijn trap 244 x 122 gaat er niet door

groetjes wiebrand

Heb de platen (12 mm) in delen laten zagen zodat het de trap op kon, ik kon 122 x 160 via het trapgat naar boven gekregen.
De andere 18 cm (140 - 122) gebruikt voor de langere banen aan de voor- en achterkant. Je hebt in principe 3 platen nodig.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2007

offline
Re: Project Falkenstein
@rav4: dus 3 platen voor beneden en 3 voor boven dan.
mijn frame is 370 bij 140 iets groter dus.
Ik vind dit een mooie baan bij mij rijd ook alles door r1 bochten geen problemen mee
maar ik heb nog 1 vraag.
welke soort multiplex kan je gebruiken ?

wiebrand



Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
Citaat van: wiebrand op donderdag 31 oktober 2024, 10:44:40@rav4: dus 3 platen voor beneden en 3 voor boven dan.
mijn frame is 370 bij 140 iets groter dus.
Ik vind dit een mooie baan bij mij rijd ook alles door r1 bochten geen problemen mee
maar ik heb nog 1 vraag.
welke soort multiplex kan je gebruiken ?

wiebrand

Zou even kijken hoever je komt met eerst 3 platen te gebruiken. Je moet niet vergeten dat je best veel overhoud als je de trajecten hebt uitgezaagd. En ik heb veel restanten gebruikt voor de 2e laag(stationsgebied). Anders heb je erg veel plaat materiaal over. Dus maak eerst het schaduwstation, kijk wat je daar van overhoudt en haal dan bij wat je nog nodig hebt. Je komt nl ook ver met stukken van 61 x 122. Ik heb berken multiplex gebruikt.

Gr, Pieter



Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2007

offline
Re: Project Falkenstein
@Hanzi:
Maakt wel uit je moet op de plaat het traject uitzagen en je wil zo groot mogelijke lengte van traject uit de plaat halen.
Ik ben geen timmerman.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2014

BLIJ dat ik analoog RIJ

offline
Re: Project Falkenstein
 @citaat klopt, maar dat wil niet zeggen dat het formaat platen zoals een ander dat heeft laten zagen ook door jouw trapgat naar boven kunnen ;) .
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2007

offline
Re: Project Falkenstein
@Hanzi:
klopt ik kan maximaal 120 x 120 door het trapgat krijgen.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2014

BLIJ dat ik analoog RIJ

offline
Re: Project Falkenstein
Een vierkant is meestal niet de meest handige vorm om door een trapgat te krijgen!
Je frame is 1,40m diep, als je uitgaat van 2 platen van 0,70m naast elkaar, hoe lang kunnen die dan zijn zodat ze nog door je trapgat passen? Als dat 1,85m zou zijn dan ben je met 4 platen klaar voor 3,70m x 1,40m.

Wellicht goed om een eigen topic te starten Wiebrand, want we zijn dat van Pieter nu wel aan het vervuilen. Kan je gelijk wat foto's plaatsen van je frame en je trapgat zodat we ons er wat meer bij voor kunnen stellen.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2007

offline
Re: Project Falkenstein
oke dat zal ik doen



Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2006

Marklinrijder sinds 1967

offline
Re: Project Falkenstein
Interessant project,

Wat betekenen die % tekens in de oranje rails ? Zijn dat standaard rails van TRIX ?

Met groet,

Guus
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2024

offline
Re: Project Falkenstein
% tekens is het hellingspercentage en ja het zijn allemaal standaard rails van TRIX (kan ook Märklin)
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2007

offline
Re: Project Falkenstein
Hoe heeft u het gedaan met de blokken zoals het beschreven staat op de tekening of anders .

EN hoe moet ik het tekenen in itrain heeft u mischien een bestand er van moet zelf nog wel aanpassingen maken maar dan weet ik hoe het ongeveer moet?

groetjes wiebrand
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2024

offline
Re: Project Falkenstein
Dag Wiebrand, ik zit nog steeds in ontwerpfase. Ik moet eerst de ruimte nog vrijmaken. Maar ik heb wel al over alles zo'n beetje nagedacht, waaonder ook de besturing. Ik heb hiervoor Rocrail gekozen en ziet er obv mijn ontwerp zo uit:
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2024

offline
Re: Project Falkenstein
Hierbij de afbeelding
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2021

Het is geen kwestie van kunnen maar van doen

offline
Re: Project Falkenstein
 @citaat Ik zie ik zie wat ik niet zie.
Plaatje vergeten  ;)


Ik zie het nu wel, heb je het wat later toegevoegd. :-)
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2024

offline
Re: Project Falkenstein
Staat er toch wel want is al 3x bekeken....
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2021

Het is geen kwestie van kunnen maar van doen

offline
Re: Project Falkenstein
Ja hoor.
Re: Project Falkenstein
Hoi heb ook bij mmc een baanplan besteld (darlingen) omdat de verzendkosten erg hoog zouden worden heb ik het digitale plan gehad maar ik kan nergens maten van het frame/ spanten vinden zat dat er bij jou wel bij?
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2007

offline
Re: Project Falkenstein
OKe als ik het zie heb je alleen van de opstelsporen beneden blokken gemaaakt niet de rest van de onderbaan. en boven baan de stations sporen zie ik dat goed?.
ik heb mijn onderbaan gebouwd moet alleen nog in blokken delen.
Ik wil het doen zoals het voorbeeld het aangeeft zit alleen nog te twijfelen over de stukken die geen blok zijn
.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2024

offline
Re: Project Falkenstein
Hoi Henk, bij mij zat alles erbij. Laat even weten anders post ik m hier wel
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2024

offline
Re: Project Falkenstein
Dag Wiebrand, klopt, mijn plan is idd nog niet af. Kan jou helaas niet verder helpen dan wat de documentatie zelf aangeeft. Ik heb nl. zelf nog geen ervaring die ik met je delen kan.
Re: Project Falkenstein
Hoi Henk, bij mij zat alles erbij. Laat even weten anders post ik m hier wel


Maak Darlingen das een andere baan en ik heb alleen de digitale dingen gehad iets dat je het in wintrack kan zien (behalve spanten).
En het baanplan wat tekeningen hoe het kan worden.
Maar niets over maten van de spanten en omtrek van de baan zal ze weer eens mailen.
Valt ook niet mee want kan geen Duits lezen en Engels krijg je mail in Duits terug.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2024

offline
Re: Project Falkenstein
Hoi Henk, ik heb even bij MMC gekeken, maar er staat duidelijk bij dat er geen frame / spanten plan meegeleverd wordt. Dat is enkel beschikbaar voor de banen die ze zelf gebouwd hebben. Wordt dus een beetje improviseren. Succes!
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
Darlingen 200 x 140 cm, ga uit van spanten van 15 mm, dan zouden de delen bv 100 x 70 cm kunnen zijn, dan zou je 2 frames kunnen maken die je dan koppelt. Kijk bv eens bij bovenaan in dit topic. Dan zie je bv hoe de spanten zijn getekend. Dit zou je zelf ook kunnen doen en dan aanpassen naar jouw maten.
Succes.
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
Even een update mbt Falkenstein, vanwege de vele problemen met de wissel aandrijvingen van Marklin, ben ik overgestapt op de wisselmotoren van Viessmann (4568). Deze zijn bedrijfszeker en makkelijk te programmeren vanwege de ingebouwde decoder. Tot heden heb ik de helft omgebouwd, maar vanwege de kosten gaat het wat langzamer dan gepland. Project ligt nu stil omdat ik eerst nog meer aandrijvingen moet inbouwen en de centen maar 1 keer uitgegeven kunnen worden. Soms moet je prioriteiten kiezen. Dus na de zomer zal er wel weer meer info komen.

Groet, Pieter
Re: Project Falkenstein
Forum Moderator
Lid sinds: 2007

A member of the Duurstede Group®

offline
Re: Project Falkenstein
Bekend probleem Pieter met die centen, het gaat er vaak harder uit dan het erin komt.


Mvg,

Peter Degeluidsman
Re: Project Falkenstein
Lid sinds: 2018

offline
Re: Project Falkenstein
Yep, En aangezien vakantie ook wel leuk is...... :)  :)

Wij zien dat u gebruik maakt van een erg verouderde versie van Internet Explorer. Deze versie word door ons niet langer ondersteund, en zal onze website waarschijnlijk niet goed meer tonen.

Wij raden u dan ook aan om gebruik te maken van de laatste versie van Mozilla Firefox, Google Chrome of Microsoft Edge.

Wij zien dat u nog gebruik maakt van Internet Explorer 11, binnenkort zullen wij stoppen met de ondersteuning van deze browser.

Wij raden u dan ook aan om gebruik te maken van de laatste versie van Mozilla Firefox, Google Chrome of Microsoft Edge.