Goed, dan is het nu zaak om een aantal dingen te achterhalen. De gebruiksaanwijzingen bij de leveranciers, dus vaak downloaden. voor de
Märklin 30345 en voor
Brawa 1425. Volg de linkjes maar. Dan zal je zien dat je bij de Märklin netjes uitgelegd krijgt wat voor een decoder inzit. Bij de BraWa niet. Omdat deze dus niet standaard digitaal is. Daar wordt namelijk in de handleiding met geen wordt over geschreven. Die is waarschijnlijk later digitaal gemaakt (en ook voor 3rail geschikt gemaakt). Bij die mag je uitzoeken welke decoder ingebouwd is.
Als je het een en ander weet dan kan je voor jezelf: De loks weer naar fabrieksinstellingen instellen / resetten. Dan heb je alles standaard. Bij de Märklin is het een kwestie van goed in de handleiding kijken. Bij de BraWa zal je ook moeten uitvinden welke decoder ingebouwd is. Mogelijk kan je eens gaan buurten bij een modelspoorclub in de buurt of een medeforumgenoot vragen of hij via een lokprogrammer het een en ander wil nakijken.