Nieuws:

Stichting 3rail wordt mogelijk gemaakt door reclame en donaties. Doneer eenvoudig via onze Stichting 3rail Shop :thumbup:

Sluitverlichting inbouwen in donderbus

Gestart door erwinvh zaterdag 06 juni 2026, 16:39:22

0 leden en 1 gast bekijken dit board.
Sluitverlichting inbouwen in donderbus
Ik had vorig jaar een setje donderbussen gekocht en vrijwel gelijk verlichting ingebouwd. Standaard zit er geen sluitverlichting in om werkend te maken, maar dat wilde ik wel. Het was best wel een zoektocht om uit te zoeken hoe het in werkelijkheid zat om de juiste lantaarns te vinden.

Maar... zie hier het resultaat.

20260606_150015_resized.jpg

20260606_150048_resized.jpg

Volgens mij zou dit in overeenstemming moeten zijn met de werkelijkheid.
Re: Sluitverlichting inbouwen in donderbus
Lid sinds: 2020

zonder fantasie ook geen creativiteit

online
Re: Sluitverlichting inbouwen in donderbus
Ziet er mooi uit Erwin, met welke onderdelen heb je dit uitgevoerd?
Re: Sluitverlichting inbouwen in donderbus
De lantaarntjes zijn Märklin E339939. Daar heb ik een super klein ledje (0402 wired) op gelijmd en dan krimpkous er overheen. Er zit al een gaten boven in de bagagewagon, daar past de lantaarn met krimpkous precies goed in.
Het gat wel over verder uitboren tot je in de wagon uitkomt voor de bedrading.
Re: Sluitverlichting inbouwen in donderbus
Lid sinds: 2007

Klein Jünkerath

offline
Re: Sluitverlichting inbouwen in donderbus
Ook bij Tams verkrijgbaar:
[KLIK] ZSB2

Groet, Paul
Re: Sluitverlichting inbouwen in donderbus
Alleen bijna €20 duurder als dat ik voor de Märklin versie heb betaald.

Dan weet ik wel dat er ook een platine bij zit, maar als je toch al binnenverlichting inbouwt, kan je daar ook de spanning vandaan halen.
Ik twijfelde wel of ik een functiedecoder van Tams (€14,95) zou inbouwen, maar ik vind het eigenlijk niet erg als de verlichting niet uit kan.