Nieuws:

Kom je ook op zaterdag 17 oktober naar de De stichting 3rail Gastendag 2026 bij de MSG in Den Bosch?

Railbus marklin 39978

Gestart door SebkeVT donderdag 10 september 2026, 12:11:46

0 leden en 1 gast bekijken dit board.
Railbus marklin 39978
Lid sinds: 2020

Zelfs met 68 jaar genieten als n kind

offline
Railbus marklin 39978
Ben n VT98 railbussen-fan,de 38980 komt daar binnenkort bij. Heb ook de railbus 39978, die gaf n aantal jaren geleden plotseling de geest. Marklin zelf gaf geen hulp-sjoege dus maar nieuwe sinus motor besteld. Dacht dat er daaraan lag. Maar t probleem leek bij de originele OEM decoder. Die dus maar vervangen door een Msd, geluid geladen en hoppa, rijdt weer. Maar t geluid is niet echt geweldig.

Ik ben eigenlijk n ESU fanaat,zeker kwa sounds. Marklin had n geluidsbestand wat te eenvoudig is in mijn ogen. Bij de OEM die er in zat hoorde je, net als bij ESU, de 6 versnellingen ook echt schakelen. En dat mis ik bij Marklin soundbibliotheek. Eentonig rij-dieselgeluid zonder varatie. Een ESU MKL sounddecoder kan er niet in vanwege de speciale platine in deze type railbussen met sinus motor.

T enige wat in mijn optiek te doen valt is er n kleine goederenwagon achterhangen( wat je wel eens zag vroeger op de lokale banen) en daar n ESU sounddecoder in plaatsen met t "echte" railbus geluid van ESU. Doe ik wel vaker als n kleiner ouder type loc geen plaats genoeg heeft...als alternatief.

Tenzij er iemand een andere optie weet voor deze 39978, dat zou ik graag horen. De originele OEM is allang niet meer te krijgen. Hoor t graag, dank.

Greetz Seb :)
Re: Railbus marklin 39978
Forum Moderator
Lid sinds: 2010

offline
Re: Railbus marklin 39978
Volgens mij heeft de 39978 niet eens een sinus motor, maar een normale DC motor. Waardoor je niet meer met die limitatie zit.
En daarbij heeft ESU naast de MKL versie ook NEM660 versies van hun decoder, mocht er toch wel een sinus inzitten.
Re: Railbus marklin 39978
Forum Moderator
Lid sinds: 2006

Gelukkig liggen de dwarsliggers onder de rail.

offline
Re: Railbus marklin 39978
De 39978 is van 2019 en toen leverde Märklin al jaren geen Softdrive meer.
Er zit dan ook een normale DC motor in.
Dat je daar dan en SDS motor in hebt weten te zetten vind ik heel bijzonder.
Heb je deze nieuw gekocht?

En dat je geen schakelen tijdens optrekken hoort, lijkt met sterk, want de 39980 uit 2006 had dat namelijk wel.
Dus dat ze dat dan bij latere modellen ineens niet meer hebben is niet logisch.
Re: Railbus marklin 39978
Lid sinds: 2020

Zelfs met 68 jaar genieten als n kind

offline
Re: Railbus marklin 39978
Klopt idd mijn heren, ik bedoelde de 39980. Sorry en dank voor jullie terechtzetting. Die 980 had de sinus motor waarover t hele verhaal ging. En die had dat prachtige geluid met t opschakelen. De 39978 heeft idd de DC motor, heb ik later gekocht nieuw bij Conrad. En daarbij viel dat geluid tegen. En op de marklin sound bibliotheek viel dat dus ook tegen.

Maar goed, blijft t verhaal met die versnellingen, dat was echt prachtig in die railbus 980 af fabriek. Hij was idd wel 2e hands, MP. ( heeft bij mij 274 schaalkilometers gereden)
T verschil tov de ESU railbussound is kwa motorgeluid dus echt niet geweldig in de 978...vrij eentonig.

Nu ben ik geen specialist in de benamingen...de NEM 660...zou dat n oplossing kunnen zijn om ESU geluid icm de platine werkend te krijgen? Of zitten er nog adders onder het weiland en vraag ik teveel van t goede?

Greetz Seb :)

Re: Railbus marklin 39978
Lid sinds: 2020

Zelfs met 68 jaar genieten als n kind

offline
Re: Railbus marklin 39978
Zou dan de ESU sounddecoder 58449 de oplossing kunnen zijn met de versterkte aux 3 en 4?

Greetz Seb :)
Re: Railbus marklin 39978
Lid sinds: 2020

offline
Re: Railbus marklin 39978
Je kunt het decoderproject op de marklin site downloaden en in mdt/3 openen. Zo kun je zien welke functies er aangevinkt staan en of aux3/4 logisch of versterkt zijn.

Bart
Re: Railbus marklin 39978
Lid sinds: 2020

Zelfs met 68 jaar genieten als n kind

offline
Re: Railbus marklin 39978
Dank je Bart, ik ga t vandaag allemaal ns onder loep nemen. Ik ga zien of ik alles werkend krijg...moet lukken.

Overigens krijg ik vandaag ook de 38980 binnen....benieuwd hoe dàt geluid is.


Greetz Seb :)