Het Hoviase dagbladHovia, 26-6-2012, uitgebreid verslag en kort nieuws
Hofmans Catering op bezoek in HoviaHet bedrijf "Hofmans Catering" uit Malden heeft vandaag de eerste maaltijden op proef rondgebracht. Het bedrijf dat al bijna een jaar in Hovia adverteert op het station en de grote toren op het bedrijventerrein is van plan een extra vestiging te openen in Hovia. De maaltijden uit Malden zijn bij deze test goed bevallen, helaas door de grote afstand vanuit Malden is een eigen gebouw in Hovia. Er wordt momenteel gekeken waar het bedrijf zijn tweede vestiging kan openen. De baas, de oom van de burgemeester, zal blij verrast zijn met een miniatuur VW-caddy die de burgemeester als relatie en verjaarscadeau zal geven.
Hieronder een foto-verslag van de proefrit door Hovia;
aankomst met de kleine autotrein
door de Hoviase straten zal deze bus niet gaan scheuren, wel een ander
ook Prorail had eten besteld
ook doet dit bedrijf aan party-catering
geslaagde heuvelproef in de parkeergarage
en weer terug met de trein en vaatVaderdag-expres, te laat?Het lijkt erop dat deze trein te laat is maar niets is minder waar. Men heeft expres deze speciale trein één week later laten rijden. "Zo hebben de vaders geen last van vrouwen die naar een koopzondag willen of naar de schoonvader" aldus de organisator. De gelukkige vaders konden genieten van een hapje in de restauratiewagen en lekker onderuit in een Duitse coupé. tot grote verrassing was ook de nieuwe Hovia-Promotiecoupé aangehaakt. Deze werd aandachtig bekeken door de trotse vaders. De stoommaatschappij van Hovia vond het een geslaagde dag, evenals de vaders. Ook reed er een museumbus via Maarsdrecht naar Driehoven.
Een foto-impressie van de dag vind u hieronder;
Een foto in het bijna donker van de 89 006 die de trein mocht trekken
Vrouw die er niets van snapt, hoe kun je er lol aan beleven?
De restauratiewagen op het station, op de voorgrond de reclame van Hofmans Catering waar eerder over gesproken werd
Één van de gezinnen die vandaag meereisde
Bijna kon alles op de foto in de beroemde bocht bij Hovia
De zit-coupé
De restauratie
De als verrassing aangehaakte Promotiecoupé
En bij het einde gingen vele gezinnen met de bus richting huisNieuwe trein in HoviaSinds kort is de nieuwe G2000 van de maatschappij "Short Lines" te zien in Hovia. Deze lok zal ingezet worden op verschillende klussen. Van de buurtgoederen tot speciale ritten, deze trein zal vaak ingezet worden. De lok is op eigenaar identiek aan de al rijdende G200 van het bedrijf DCL. "Short Lines is opgenomen in groter bedrijf, hier zal hij echter onder zijn eigen naam weer rijden" aldus de woordvoerder. Wij wensen "Short Lines" veel plezier met de lok en een succesvol jaar.
De nieuwe lok die vanaf heden in Hovia te zien zal zijnNieuwe baanplannen Hovia in besprekingNa lang aarzelen en twijfelen van de burgemeester is besloten Hovia een nieuw baanplan te gaan geven. Het zal een erg ingrijpende gebeurtenis zijn op Hovia en het bergrotingsgeld. Hierdoor zal dit een langer termijn project worden. "Voordat al het geld voor alle aanpassingen en bebouwing er is kunnen we goed al 2 jaar verder zijn" verteld de burgemeester. "Wij proberen zoveel mogelijk de rails te gebruiken die er nu aanwezig is en er zo min mogelijk bij kopen." De hoge prijzen van railsstukken speelt hierin een rol. "Men betaald zich tegenwoordig al scheel aan de rails" verteld de burgemeester.
Het kan dus goed nog een aantal jaren duren voordat alles daadwerkelijk doorgevoerd wordt. De schetsen voor een nieuw baanplan zijn al gemaakt. Deze zullen doorgenomen worden met broedersteden en zo nodig aangepast worden. Wat er wel in de planning is is een ondergrondse spoorlijn. Maar voordat alles zover is gaat de bouw gewoon door.
De G2000 van DLC heeft al bielzen gebracht voor een gepland 2e perronspoorKort nieuwsStroomstoring legt plaat 3 en wissels platVorige week was er een kortsluiting in het wisselhuis. Dit resulteerde tot uitval van lichten en wissels. De storing was te danken aan eerder die dag verricht werk onder de tafel. "Waarschijnlijk zijn er dozen tegen de hoofdkabels geraakt door een doos." vertelde het bedrijf van de Elektriciteit in Hovia. De storing was maar van korte duur, twee kabels bleken contact te maken.
Hovia-Promotiecoupé naar spuiterVandaag is de Hovia-Promotiecoupé overgebracht naar de spuiterij waar hij zijn witte kleur zal krijgen, de bestikkering zal later aangebracht worden. Deze coupé zal ingezet worden voor flitsbezoekjes voor kleine gelegenheden in Hovia of andere steden die belangstelling hebben. De coupé zal als aanvulling bij de al bestaande Hovia-Promotietrein gaan rijden. Deze zal ook in de oude samenstelling blijven rijden en in overleg kan de coupé meegezonden worden. Hierdoor ontstaan drie mogelijkheden voor de steden die interesse tonen.
1. De Hovia-Promotietrein. (lok, wagon, 3rail vrachtwagen)
2. De Hovia-Promotiecoupé. (de Hovia-Promotiecoupé voor flistbezoekjes)
3. De Hovia-Promotietrein + De Hovia-Promotiecoupé. (lok, wagon, 3rail vrachtwagen, de Hovia-Promotiecoupé)
Voor alle 3 zal er een apart certificaat gemaakt worden. Reserveringen kan vanaf heden. Wilt u een van deze optie's op uw modelbaan dan kunt u een pb doen naar
Julian, de eigenaar van deze set. Éen route ligt al vast dit jaar, dit is de route naar Driehoven
voor de 4e keer voor de officiele opening van het nieuwe perron en Maarsdrecht waar de trein voor het eerst zal zijn te bewonderen.
De coupé wordt morgen of overmorgen terug verwacht waarna deze bestikkerd zal worden.
Spel en drukfouten voorbehouden. Klachten, reactie's, aanvullingen zijn allemaal welkom en kunnen gepost worden in dit topic. Tot zover de extra lange editie van "Het Hoviase Dagblad". Wij wensen u nog een prettige week en vakantie.