Hallo forumleden,
er zijn al meerde topics over geluidsdemping voor Marklin c rail, maar nog wat advies zou fijn zijn.
Op mijn modelspoorbaan heb ik twee platen die op bierkratjes staan, een plaat is multiplex en de andere is MDF.
Sinds een tijdje heb ik een paar nieuwe Marklin treinen, BR85 (uit set 29840) en V200 (39803) beide met DCM motoren. De treinen maken veel geluid wanneer ze over de baan rijden.
Ik ben van plan om met dubbelzijdig tape en 2mm foam het geluid te dempen tussen de plank en het rails. Zoals in dit artikel:
http://www.modelspoorh0.nl/baan9.htmIk had gelezen dat je een flexibele lijm moest gebruiken om trillingen te voorkomen. Wat is dan de beste lijm die je kan gebruiken? (het moet verdunbaar zijn)
Of zijn er nog betere alternatieven die de al hoge C-rail niet veel hoger maken maar nog steeds het geluid dempen?
Op de foto's kan je zien dat er ruimte is tussen die bierkratjes en de vloer, zou dat ook geluid kunnen veroorzaken? Zo ja, wat is dan de beste manier om het te verminderen? Tussen de plaat en de kratjes ligt al een dun stukje rubber om geluid te kunnen dempen.
Ander advies of tips is altijd welkom

Mvg, Jurre