
dit is een treintjes- en geen oldtimerforum

toch wat praktijktips:
Ik heb 25+ jaar voor dagelijks gebruik Zweedse oldtimers gereden, buitenslapers (geen garage), van Noordkaap tot Sahara. Dat is prima te doen maar je moet wel creatief zijn en zelf kunnen sleutelen anders loop je er alsnog op leeg.
Let bij aanschaf op dat de carrosserie absoluut goed is; techniek (motor, remmen, stuurinrichting, ...) kan je vervangen, las-/spuitwerk is daarentegen arbeidsintensief en daardoor erg duur.
Koop een merk/type waar er nog genoeg van rondrijden, vaak hebben die ook een actieve club (wordt daar zeker lid van!) voor oa technische ondersteuning. Onderdelen zijn dan ook meestal nog wel te krijgen; en als het er echt niet meer is wordt het vaak in herproductie genomen al dan niet op initiatief van de club.
Voor goedkoop rijden is LPG een pré: geen wegenbelasting en lage literprijs. Let op dat je motor geschikt is voor LPG/loodvrij (geharde klepzittingen). Hou wel rekening met hoger verbruik van een oldtimer, mijn laatste reed 1:5 op LPG en dat is nog altijd duurder dan de meeste modernere auto's op Euro 95.
Laat je tot slot niet gek maken door mooie praatjes over goedkope oldtimerverzekeringen, lees de bekende kleine lettertjes alsjeblieft goed! Vaak zit hier een maximum aantal km per jaar aan vast en met de goedkoopste mag je de auto alleen hobbymatig gebruiken wat er in de praktijk op neer kan komen dat je er alleen mee naar een clubmeeting mag rijden. Rijdt je dan schade als je er bv boodschappen mee gaat doen dan kan je een groot probleem hebben!
Zeker als je een wat duurder exemplaar aanschaft: laat hem taxeren! Liefst vooraf, dan weet je wat je koopt. Daarnaast sta je een stuk sterker bij eventuele schade, de dagwaarde van een oldtimer zonder taxatierapport is nihil.
Met oldtimers is het nog écht chaufferen en dat maakt het rijden leuk, net als de

onderweg

, een oldtimer heeft karakter (leer daar mee omgaan

); reken meestal niet op stuurbekrachtiging en/of airco (je hebt wel ARCO Alle Raampjes Kunnen Open) en kies er als het even kan eentje met schijfremmen en rembekrachtiging (stukje veiligheid in het huidige verkeer).
En de afschrijving van een oldtimer is -als je 'm netjes onderhoud- minimaal

.