Allereerst; Wiggert,Wico, Mies en Henk; bedankt voor de reacties

Beetje laat en algemeen/omvattend antwoord, maar toch.......
Ik heb een oud, groot, hoog en doorgaans koel huis. Anderhalf steens met spouw. Kamers onder zijn 3.65 hoog en boven 2.60.
Op de muur die je ziet en waar boven ook mijn slaapkamer is, begint 's morgens meteen de zon te branden en draait dan de hoek om en brandt dan de rest van de dag vrolijk verder op de zijgevel.
Dat is drie jaargetijden erg prettig en licht, maar in het zomerseizoen wat veel van het goede.
Met de mobiele airco was de slaapkamer nog wel slaapbaar te houden, al stond die op hete dagen wel dag en nacht te loeien......nadeel van die dingen is, dat ze lucht uit je huis blazen en dus ook aanzuigen. Met als gevolg, dat er hoe dan ook warme lucht naar binnen komt. Een beetje dweilen met de warme kraan open dus.
Nu is dat niet meer het geval, springt de airco maar af en toe aan en wordt bijna het hele huis heerlijk koel. Zal ook flink in de stroomrekening schelen.
Al is de investering met een dubbele airco wel groot. Maar ja, in je houten jas zitten geen zakken, zegt men

Aan het baanknutsen ben ik nog niet toegekomen. Nog even afwachten dus.....
Grtz Tony