Soortgelijke toestand heb ik ook al eens over een M* koploper-exemplaar gehoord, dacht ik.
Achteraf (ja, altijd met de kennis van nu...waar horen we dat vaker?) was het misschien slim geweest om de kap eraf te halen voor het testen. Maar, dat is achteraf denken, en het zou mij waarschijnlijk ook overkomen zijn.
En het staat me bij dat ooit eens in een oude Rail Hobby (vraag me niet welke) een kroko stond die ook helemaal was afgefikt. Dit was dan wel een LGB model maar zo zie je dat het weleens vaker kan voor komen.
dit vind ik toch wel zeer verontrustend Voor hetzelfde geld zet je alles uit en ga je slapen. Brand je de kiet af
Beste JurgeN65Beste mensen het hele verhaal lijkt een broodje aapMvg, Johan
Ik ga even chips en cola halen en er even voor zitten. Ben zo terug. Ben ik weer. Met de vraag: waarom zet iemand zijn eigen nieuwe treinstel in de fik. Kan het niet geloven. Vindt het een nogal gedurfde uitspraak Johan. Gr, Ben.
Waarom zet iemand zijn trein in de fik? Edit: Ben was me net voor.
Ben ik weer. Met de vraag: waarom zet iemand zijn eigen nieuwe treinstel in de fik. Kan het niet geloven. Vindt het een nogal gedurfde uitspraak Johan. Gr, Ben.
Maar, misschien ben ik naief, wat is dan Jurgen zijn doel van deze post?
Beste JurgeN65Twee duidelijke aanwijzingen dat je verhaal van geen kant klopt.1- de antislipband om het wiel is 100% gaaf terwijl er omheen brand geweest zou zijn ...................................................
2- het moertje van metaal zit op schroefdraad van plastiek. Daar zit de bevestiging van de stroomafname die zou zijn gaan gloeien waardoor de brand zou zijn ontstaan. Nou dat is dat schroefdraad als eerste aan de beurt om te smelten en dat ziet er nu juist 100% gaaf uit.
Als je de ander foto's goed bekijkt vindt je meer aanwijzingen die niet kloppen.Als je de boel wilt flessen moet je hier vroeger opstaan.Kap en draaistel zijn gedemonteerd, aansteker er bij branden maar.Beste mensen het hele verhaal is een broodje aapMvg, Johan
Een verdachte en ook omstreden zaak.De "Polizei-trein" is al gewaarschuwd en onderweg en zal een grondig onderzoek instellen ten einde duidelijkheid in deze, ernstige, zaak te brengen. Om het onderzoek professioneel te laten verlopen rijdt er dit keer ook een aangekoppelde brandweerdelegatie met de trein mee. Bijvoorbaat wordt al mede gedeeld dat er in het belang van het onderzoek nooit verdere mededelingen zullen worden gedaan. Desnoods zal de zaak achter gesloten deuren worden behandeld. "Hier zult u het mee moeten doen" zo beëindigde persrechter van dienst Meester F. Visser de in allerijl belegde persconferentie.
Citaat van: nmbssncb op maandag 24 januari 2011, 12:22:58Achteraf (ja, altijd met de kennis van nu...waar horen we dat vaker?) was het misschien slim geweest om de kap eraf te halen voor het testen. Maar, dat is achteraf denken, en het zou mij waarschijnlijk ook overkomen zijn.Uuh, je mag er toch vanuit gaan dat zo'n treinstel goed functioneert wanneer je hem op de baan zet? Mij lijkt het dan ook overbodig om de kap eraf te moeten halen omdat er eventueel sprake is van een ontwerpfout. (Scheelt je ook weer meteen evt beschadigingen door de kap eraf te halen.)Groeten,Herman