Nieuws:

Kom gezellig een keertje bij jouw lokale Stamtafel lekker kletsen over treintjes en nog veel meer!!

Bad Allesheim

Gestart door ernstcramer dinsdag 28 juli 2020, 10:27:52

0 leden en 1 gast bekijken dit board.
Bad Allesheim
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Bad Allesheim
Een nieuw draadje over het bouwen van mijn modulebaan. Nu ik verhuisd ben heb ik de beschikking gekregen over een prachtige zolder. Ik zal zo wat foto's posten. Het concept blijft hetzelfde: een modulaire opbouw waarbij de modules op 3 niveaus boven elkaar worden gemaakt. Oftewel: het idee van/voor de Schappenbaan.

De drie niveaus gaan als landschappelijk themakrijgen: Duitsland, grensgebied, Nederland. Op die manier kan ik mij materieel eigenlijk overal laten rijden :)
Ik weet niet hoe vaak ik berichten kan gaan posten. Dat gaan we wel zien. Maar het voelt lekker om weer concreet aan de slag te gaan/zijn.
Bad Allesheim: Nieuwe zolder
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Bad Allesheim: Nieuwe zolder
In Woerden heb ik een mooie grote zolder tot mijn beschikking. Hoewel daar ook mijn grote gereedschap staat en werkbank (waar ik misschien nog een oplossing voor ga vinden) kan ik de baan opstellen. En heb ik ook een ruimte voor het wat fijnere knutselwerk, met opbergruimte voor de treinen.

De zolder:




...en met mogelijke opstelling van de Schappenbaan:




Om de module die al een heel behoorlijk eind klaar is heb ik beschermschotjes gemaakt. Daar hang ik nu een laken over zodat stof van zagen en/of schuren nog een beetje weggehouden kan worden.
En ik hoop dat duidelijk te zien is dat er meerdere lagen boven elkaar gemaakt kunnen gaan worden.

En dit is dan de knutselruimte:








Een lekkere ruimte dus.
Bad Allesheim: nieuw baanplan
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Bad Allesheim: nieuw baanplan
Om een indruk te krijgen van wat de mogelijkheden zijn qua ruimte ben ik weer aan het tekenen geslagen. Het blijkt dat ik de grote railspiralen zoals ik die bij de vorige uitvoering gepland had, en waar ik al met een basis versie was begonnen (maar weer afgebroken, en een keerlus voor had gemaakt) eigenlijk niet kwijt kan. Maar is wel ruimte om aan zowel de voor als de achterzijde van de staanders een normale module van 500x1000 te hangen. en dat geeft ook weer nieuwe mogelijkheden.

De staanders zijn 1200 mm hoog. Ik kan 3 lagen maken, 450 mm boven elkaar. Ik moet nog even kijken of ik dan onder het onderste nivo nog de basisvoorzieningen kan onderbrengen: booster, voeding verlichting, aansluiting op de computer.

Vooralsnog is dit het baanplan.
Onderste nivo:


Midden laag:


Bovenste laag:


En nu op zoek naar een bakken leverancier; maar daar heb ik inmiddels al goede adviezen voor gekregen.
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2010

RMW - Sinds 1963

offline
Re: Bad Allesheim
Ik ben benieuwd naar de bouwupdates. Veel bouwplezier :) :thumbup: !!!


M.v.g.

Maikel (RMW)
Bad Allesheim: een module van "Duitsland" is al bijna klaar...
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Bad Allesheim: een module van "Duitsland" is al bijna klaar...
In het andere draadje heb ik her en der ook wel wat foto's gezet, maar ik zag dat ik van de het (bijna) eindresultaat van de module nog niet zoveel gepost had. Vandaar dit bericht.

Het betreft een uitsnede van de lijn naar Bad Allesheim, die door een moeras achtig gebied gaat. En ja: in Duitsland hebben ze ook behoorlijk wat moerassen. Eerst maar eens een bovenaanzicht:


en een overzicht:


En tot slot nog wat detail opnames:
Gasthaus Zum Moorgeist




Langs het spoor:






Voor het Gasthaus langs:


En de kapel:


Het zal even duren voordat een volgende module zo ver is, maar ik krijg er zelf weerl helemaal zin in om aan de slag te gaan.
tot een volgende update.
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2011

online
Re: Bad Allesheim
Dat is een prachtige ruimte Ernst. Met die modules kan het bouwen snel gaan lijkt me. Ik ga het ook hier volgen.
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2018

offline
Re: Bad Allesheim
Mooi hoor Ernst. En bovenal een prachtige ruimte tot je beschikking
Re: Bad Allesheim
Forum Moderator
Lid sinds: 2007

A member of the Duurstede Group®

offline
Re: Bad Allesheim
Hoi Ernst,

Dat is een prima ruimte om een mooie baan te bouwen, de eerste module legt de lat gelijk erg hoog  :thumbup: :thumbup:

Nu je in Woerden woont heb je gelijk een leuke winkel om de hoek  :)


Mvg,

Peter Degeluidsman
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2013

Als het maar Zwitsers is.

offline
Re: Bad Allesheim
Ziet er mooi uit Ernst. :) :thumbup:
Ben benieuwd hoe de andere module(s) eruit gaan zien.

Groet Michel
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2008

offline
Re: Bad Allesheim
Halo Ernst,
Gefeliciteerd met deze mooie ruimte.

Je modules zullen vast een goed plekje krijgen in je nieuw ontwerp.
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Re: Bad Allesheim
Citaat van: h0_miessie op dinsdag 28 juli 2020, 21:11:46
@citaat Ben benieuwd hoe de andere module(s) eruit gaan zien

ik ook  :D

Citaat van: Degeluidsman op dinsdag 28 juli 2020, 19:45:33
@citaat Nu je in Woerden woont heb je gelijk een leuke winkel om de hoek

Dank voor je opmerking. En inderdaad: de keuze voor welke winkel ik ga wordt er niet makkelijker op  O:-D

Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2010

The meaning of life is to give life meaning!

offline
Re: Bad Allesheim
Hallo Ernst,

Je hebt de boel weer opengegooid? :D Ik kan weer reageren!

Mooie ruimte heb je nu. Er staat jou helemaal niets meer in de weg om ons mee te laten genieten van jouw vorderingen. Ik ben erg benieuwd wat je gaat maken. De modules kun je toch ook makkelijk zelf maken? Waarschijnlijk is uitbesteden wel sneller dus dat heeft natuurlijk ook voordelen.

Hoe dan ook ik wacht lekker rustig af wat voor mooie zaken jij ons gaat voorschotelen! :P

Re: Bad Allesheim
Speciale Gast
Lid sinds: 2006

Mijn volk gaat te gronde door gebrek aan kennis

offline
Re: Bad Allesheim
Ziet er heel mooi uit Ernst. Ben erg benieuwd naar de voortgang. Veel succes.

mvg
Jurrien
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2009

Stadsbahn aan de Mosel, epoche 1/2

offline
Re: Bad Allesheim
Dat is een mooie ruimte Ernst, fijn dat je weer kan gaan bouwen.
vr gr Arie
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2013

Genieten doe je nù

offline
Re: Bad Allesheim
Hoi Ernst,
Proficiat met die prachtige ruimte. Hierin heb je "ruim baan"  ;) voor je treinhobby. Als straks die modules staan opgesteld, zal het een schitterend gezicht zijn.
Veel succes :thumbup:
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2013

Genieten doe je nù

offline
Re: Bad Allesheim
Hoi Ernst,
Dit ontwerp ziet er mooi uit :) :thumbup:. Veel rijmogelijkheden met tevens voldoende ruimte voor je scenery.
Die keerlussen en spiralen zijn altijd ruimtevreters. Maar je hebt ze nodig . Misschien een een radius 2 en 3 gebruiken? Moet kunnen.
Je schaduwstation ziet er ruim uit. Alleen zijn 3 sporen voldoende? is er geen breedte te maken voor 2 of 3 meer? Tip; maak ze wel goed bereikbaar. Dit is mijn fout en dus klus voor als de baan "af" is. Ik wil dan net als Egon zo'n 50 cm boven de vloer een groter station maken. Daan moet alleen de spiraal met 2 toeren verengd worden.
Ik ben benieuwd naar je vervolg! :thumbup:
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Re: Bad Allesheim
Citaat van: Lotschberg op donderdag 30 juli 2020, 18:17:22
@citaat Misschien een een radius 2 en 3 gebruiken?

volgens mij gebruik ik ook R2 en R3. en de drie sporen zijn niet bedoeld als schaduwstation, maar als gewoon station. ik ben nog aan het denken of ik er toch een lok/trein lift in ga verwerken, maar dat is wat moeilijker in de eilandopstelling zoals ik deze nu bedacht heb.

ben er wel achter gekomen dat ik met de vorige staanders niet erg nauwkeurige gewerkt heb. op één staander kan ik de bakken direct koppelen, maar op alle andere plekken heb ik of +4/5 mm teveel ruimte of -3mm  :-( 8o

En omdat je op deze staanders niet op zo'n korte afstand opnieuw de rails van het element systeem kan vastschroeven, moet ik dus de staanders vernieuwen.
bestelling voor de bakken is eruit; ff wachten  :D
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2013

Genieten doe je nù

offline
Re: Bad Allesheim
Balen van de te ruime toleranties Ernst. Dit is ook door onervarenheid ook overkomen met mijn huidige keerlussen. Maar ja alles wat je achteraf weet....

Fantastisch dat je nu je bakken in bestelling hebt. Krijg je nu in iedergeval de gewenste maten :thumbup: 
Ik ben heel nieuwsgierig naar wat je gaat bouwen. Je modules die je heb gebouwd vind ik echt heel mooi! :) De  kleuren en hoe je de boompjes hebt gemaakt zijn. heel natuurlijk.
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2007

Try not. Do or do not. There is no try.

offline
Re: Bad Allesheim
Hoi Ernst,

Alles goed gegaan met de bestelling van het hout? Hopelijk hebben ze alles goed gezaagd, anders gewoon reclameren sturen ze gewoon nieuw materiaal.
Ben je er al aan toegekomen om de bakken in elkaar te zetten?

Ben erg benieuwd naar de voortgang.
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Re: Bad Allesheim
Ha Marco e.a.

dat is eigenlijk super verlopen met het bestellen van het hout. Het was er snel, en zeer nauwkeurig gezaagd.




Daarna snel aan de slag gegaan om de eerste bak in elkaar te zetten:




Ook voor staanders had, zoals ik al eerder schreef, hout besteld. Ik moest een nieuw profiel maken omdat de oude niet nauwkeurig genoeg was. Na zorgvuldig meten, en nameten, bleek dat ik tussen de ophangprofielen in precies 12 mm nodig had. en dat was een houten lijstje bij de Gamma ook.
Dus staanders gemaakt en een test gedaan met de profielen: moet goed zijn.






En nu eerst maar een gaan schilderen en de boel in elkaar zetten...
Bad Allesheim: bouw nieuwe staanders en bakken
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Bad Allesheim: bouw nieuwe staanders en bakken
Schilderwerk is niet echt mijn hobby, maar het moet wel gebeuren...






Maar daarna komt het leuke werk: kijken of het past. En hoe...
Eerst maar een kijken of de afstand nu klopt...


Dan kijken hoe de eerste en de nieuwe modules erop kunnen: tot de gewenste drie lagen hoog...


En kijken met de bakken die ik nu heb hoe het staat als ik de onderste laag helemaal leg...


Super blij mee! Zover ben ik op mijn vorige zolder nog nooit geweest...
Gauw verder met de opmaak van de nieuwe bakken...
Re: Bad Allesheim
Forum Moderator
Lid sinds: 2007

A member of the Duurstede Group®

offline
Re: Bad Allesheim
Daar is goed over na gedacht Ernst, je kunt zo een hoop kwijt op een relatief kleine oppervlakte  :thumbup:


Mvg,

Peter Degeluidsman
Bad Allesheim: nieuwe module
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Bad Allesheim: nieuwe module
Citaat van: Degeluidsman op dinsdag 02 februari 2021, 20:55:00
...je kunt zo een hoop kwijt op een relatief kleine oppervlakte
Dank Peter, dat is ook de bedoeling. Dat en de keuze om niet (of eerlijker...nooit 8o) weer een vaste baan te maken. Iets met verhuizen en zo...

Inmiddels al weer een stuk verder. Dus maar een update van de tweede bak waar ik nu mee bezig ben, en die aansluit op de allereerste bak van de Schappenbaan.
De 2e module is een voortzetting van het thema. Op deze bak wil ik op de achtergrond het heuvelige gebied doorzetten, en aan de voorzijde een boerderij maken. En verder gaat het spoor een scherpe bocht maken om op de keerlusmodule terecht te komen.

Het baanplan geprint om die bij de hand te hebben. Ik heb gemerkt dat de wifi in huis nog niet zo is dat ik met een dongel de modelbaanPC aan de praat kan krijgen. Dus dat moet dan ff allemaal beneden gebeuren. Uitleggen en kijken hoe ik de bocht om kan naar de aansluitende bak. En nog belangrijker: hoe scherp de bocht terug gaat worden vanaf de bestaande module.

De bocht die op de bestaande module gemaakt is kwam voort uit het plan dat ik toen had, en waar de bak aansloot op een haakse hoek in de opstelling. dat heb ik nu aangepast, en gaat het spoor in principe gewoon nog even "rechtdoor".

De ondergrond voor het spoor verhoog ik iets, een plaatje triplex van een mm of 4. En ik wil een duiker maken. daarvoor heb ik met een bovenfrees (dat is ook leuk spul zeg!) een watertje gefreesd in de bak.


Ik bedacht me dat een vijvertje aan het water vast een leuk detail kan zijn. Setje is een lasercut setje van Faller; een gepriegel om dat in elkaar te krijgen.

En gelijk ook meer een eerste keer water erop gemaakt, waarmee ook het eendennest vastgezet is.

Rechterkant van deze module. Achter de baan een voortzetting van het verhoogde landschap, met een onderdoorgang waar het water dan uit komt.


En dit is dan de linkerkant van de module, waar ik de voorbereiding voor het landschap aan het maken ben. Als eerste stap: de kartonstroken...


Inmiddels zijn we echt al wel verder, maar dat komt een volgende keer.
Bad Allesheim: vervolg landschap op module 2
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Bad Allesheim: vervolg landschap op module 2
Mijn basis voor het landschap doe ik langs een voor mij beproefd recept: stroken karton als raster, daarover een laag in gips gedrenkt textiel (oud laken bv), dan vliegengaas op de delen waar ook gras komt, en dan nog een laag textiel/gips. Je krijgt dan een sterke "schil" die stevig genoeg is om het landschap op te maken. Voor eventiele bouwsel voeg ik dan een plankje toe in de opbouw als ondergrond.

Eerst nog even de overgang naar de naastliggende module:




Hier twee foto's van het vliegengaas, gewoon vastgezet met een tacker:




Nadat ik de voetstukken voor de bovenleidingmasten heb bepaald en aangebracht is het spoor geballast en de eerste laag turf e.d. voor het landschap aangebracht.








Hier en daar als wat grasplukjes, en de keermuur aan de rechterkant gekleurd:






En dit is dan het overzicht zoals het er nu voorstaat: ik kan als alles droog is aan het gras beginnen.

Bad Allesheim: vervolg op de nieuwe module
Lid sinds: 2010

Beter één module klaar, dan hele baan nooit af...

offline
Bad Allesheim: vervolg op de nieuwe module
Eerst verder met de basisaankleding van de baan: goed het gras aanbrengen en dan de eerste details:





Aan de slag met de boerderij: samenbouwen, verouderen, inrichting maken







Bij het bouwen van de kas is er een lelijke barst in het gals geschoten. Balen, maar ik maak er maar het beste van...

Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2013

offline
Re: Bad Allesheim
Leuk project om te volgen :)
Re: Bad Allesheim
Lid sinds: 2006

offline
Re: Bad Allesheim
In werkelijkheid zie soms ook serre's met een gebroken GLAS.
Re: Bad Allesheim: vervolg op de nieuwe module
Lid sinds: 2009

Dwarsliggers op de rails sporen niet

offline
Re: Bad Allesheim: vervolg op de nieuwe module
Citaat van: ernstcramer op woensdag 28 april 2021, 15:34:08
Bij het bouwen van de kas is er een lelijke barst in het gals geschoten. Balen, maar ik maak er maar het beste van...

Dat vraagt haast om een scene, een preiser-kind, spelend met bal of katapult