Plots kreeg ik deze melding op het CS2.
Bij het opstarten ervan gaat één van de 12 wissellantaarns een 8-tal keer pinken met tikgeluidjes.
Wanneer ik de melding afvink is de melding weg, ik zet het CS2 dan op stop (rode balk) en terug aan met de balk en krijg terug de pinkende wissellantaarn met 8 tikgeluidjes.
Trein krijgt blijkbaar geen stroom.
Hoe krijg ik dit weg?
Goed, Heb je eens de CS2 van de baan losgekoppeld? Gekeken of de melding dan weg is? Zo ja: Dan zal je moeten kijken wat er met je baan is. Dan is het even zoeken bij je baan. Zo nee: Dan contact opnemen met je winkelier of Märklin voor een reparatie / diagnose.
Waarom heb je de voeding van de wissellantaarns op de centrale aangesloten ?
@citaat
Die voeding gaat toch via de m83 decoders van de wissels naar de CS2, zo was het voorheen ook en geen probleem gehad.
@citaat @citaat
eens losgekoppeld (stekker met rode en bruine draad eruit), melding weg en op keyboard werken de wissels zij het zonder lantaarnverlichting.
Wanneer ik de stekker er dan terug lichtjes insteek gaan de wissellantaarns aan, zij het snel fluctuerend.
De stekker volledig erin geeft dan terug de 8 biepjes en pinkjes bij die ene wissel, en de foutmelding.
Loc krijgt ook geen stroom.
Citaat van: yves op dinsdag 17 maart 2026, 09:53:34eens losgekoppeld (stekker met rode en bruine draad eruit), melding weg en op keyboard werken de wissels zij het zonder lantaarnverlichting.
Dan is het dus niet de Märklin Central Station 2 zelf.
Citaat van: yves op dinsdag 17 maart 2026, 09:53:34Wanneer ik de stekker er dan terug lichtjes insteek gaan de wissellantaarns aan, zij het snel fluctuerend. De stekker volledig erin geeft dan terug de 8 biepjes en pinkjes bij die ene wissel, en de foutmelding. Loc krijgt ook geen stroom.
Dan zit er iets niet goed in jouw baan. Dan is het zaak om bijvoorbeeld de wissellantaarns niet aan te koppelen. Het is nu systematisch het probleem zoeken.
Zoek de kortsluiting bij de wissel waar je het geluid ook bij hoort.
@citaat
Deze wissel werkt nochtans.
@citaat Tussen werken en een kortsluiting in een wissel zit verschil. Je baan maakt ergens kortsluiting. Waar zal je even moeten zoeken. Doe het systematisch zoals: Eerst alle lampjes afkoppelen. Heb je geen sluit meer dan weet je dat het één van de lampjes is. Heb je nog sluit: Dan ga je verder kijken naar de baan en wissels... Iedere keer een stapje verder. Zelf zou ik eerst beginnen met het afkoppelen van de wissellampjes. Je gaf al aan dat die het probleem gaven als je de stekker erin steekt. Daar heb je een probleem.
Citaat van: ronaldk op dinsdag 17 maart 2026, 15:53:15Zelf zou ik eerst beginnen met het afkoppelen van de wissellampjes
Lampje uit de knipperende wissel halen zal niet volstaan zeker?
Als dit niet volstaat dan de 3 draden (2 blauwe en een gele) van de betreffende wissel loskoppelen van de decoder dus gewoon wissel loskoppelen?
Of enkel de gele draad losmaken?
Ik wil een beetje vermijden om de wissel eruit te halen alles ligt vast.
Citaat van: yves op dinsdag 17 maart 2026, 17:20:10Of enkel de gele draad losmaken? Ik wil een beetje vermijden om de wissel eruit te halen alles ligt vast.
Het draadje van het lampje loshalen. Je schrijft zelf:
Citaat van: yves op dinsdag 17 maart 2026, 09:53:34Wanneer ik de stekker er dan terug lichtjes insteek gaan de wissellantaarns aan, zij het snel fluctuerend. De stekker volledig erin geeft dan terug de 8 biepjes en pinkjes bij die ene wissel, en de foutmelding.
Dus je lampjes loskoppelen en je bent van je probleem af. Hoe je het een en ander aangesloten hebt weet ik niet. Daarvoor mag eens een tekeningetje maken.
wissels zijn aan de m83 decoders aangesloten ik kan daar geen tekening bij maken.
Vast wel kan je daar een tekeningetje van maken... OF een foto... hoe heb je de boel aan elkaar geknoopt is de vraag. Blijkbaar gaat het daar nu fout.
Voedt jij de M83 met de CS2? Het is beter om deze decoders op een aparte voeding aan te sluiten.
de m83's worden apart gevoed met trafo 66360 en dit heeft maanden goed gewerkt...
Veel meer dan dat is op de foto's niet te zien.
Ik zal de knipperende wissel eens loskoppelen van de decoder en zien wat dat geeft.
Sluit de wissel ook aan op een andere uitgang van de M83 om uit te sluiten, dat het niet de M83 is, waarvan een uitgang het heeft begeven.
ik las iets in AI modus over 8 x flashen van een wissellantaarn maar vind daar niet echt een oplossing voor mijn probleem
Mooie spaghetti onder de baan. Maar hoe heb je nu de lampjes van het wissel aangesloten? Die gaven toch het probleem? Niet de aansturing van de wissels zelf toch?
Citaat van: yves op woensdag 18 maart 2026, 11:01:27ik las iets in AI modus over 8 x flashen van een wissellantaarn maar vind daar niet echt een oplossing voor mijn probleem
Vergeet AI... Lees de handleidingen. AI is niet zo slim als je denkt. Voer je niet de goede vraag in dan krijg je ook een slecht antwoord of een antwoord dat nergens opslaat.
Citaat van: ronaldk op woensdag 18 maart 2026, 11:13:57Maar hoe heb je nu de lampjes van het wissel aangesloten?
Toch met de gele draad van de wissel in de m83? Hoe anders?
De lampen van de baan hadden wij op een losse voeding van de baanvoeding/aansturing.
Of te wel, wij hadden uit mijn hoofd 18v voor baan
2 kringen 12v
1 kring 5v
Naar mijn weten is het combineren van wat bij je mis gaat. Met electronica kunnen dingen lang goed gaan, als in je merkt niks.
Maar in werkelijkheid gaat het net goed genoeg om het niet te merken. Totdat het wel mis gaat.
Citaat van: yves op woensdag 18 maart 2026, 12:24:47Toch met de gele draad van de wissel in de m83? Hoe anders?
Maak die eens los. Kijk dan wat er gebeurd.
niks gebeurd
niks gebeurt
niks gebeurt
Nog steeds niks? :D
@citaat zolang je niks onderneemt door de boel systematisch los te maken en daardoor te reduceren, gebeurt er niks :|
Citaat van: yves op woensdag 18 maart 2026, 16:05:32niks gebeurd
Goed, wat bedoel je daarmee? Schiet niet op zo.. Het begint toch echt op je ontwerpdraadje te lijken :)
Ik heb het geel draadje uit de decoder gehaald, bij aanzetten van de CS2 tikt de wissel ook nog 8 keer en de signaallamp blijft branden.
Met de draad erin flasht de lamp ook 8 maal maar gaat dan uit.
Foutmelding zoals op foto #1 nog steeds zichtbaar.
Heb je alle lampjes losgekoppeld? Zo ja: Even doen. Als na het loskoppelen van alle wissellampjes de boel nog verkeerd gaat. De wissel loskoppelen van de wisseldecoder. Dan eens kijken wat die doet. Systematisch werken.....
Citaat van: ronaldk op donderdag 19 maart 2026, 10:07:26Heb je alle lampjes losgekoppeld?
hiermee bedoel je van alle 12 wissels de gele draadjes uit de decoders schroeven vermoed ik?
Lampjes zelf blijven wel in de wissels.
Citaat van: yves op donderdag 19 maart 2026, 10:31:34hiermee bedoel je van alle 12 wissels de gele draadjes uit de decoders schroeven vermoed ik?
Lampjes zelf blijven wel in de wissels.
Ja, zolang ze maar niet aangesloten zijn. Dan weet je of het aan de lampjes ligt of aan het wissel zelf. Systematisch zoeken....
@citaat
Dit is een Babylonische spraakverwarring, de gele draadjes gaan uit de decoders maar de blauwe laat ik erin?
Gebruik jij wissels met vaste spoel, of de modernere waarbij de wisselmotor gedemonteerd kan worden (En de wissellantaarn dus een losse unit is)?
Overigens is het wel bijzonder dat het wissel nog tikt (En de lamp blijkbaar nog brand) als de gele draad uit de m83 is gehaald... :?
Dat zou er namelijk op duiden dat de gele draad niet enkel via de m83 is gekoppeld, kun je dat zodoende eens valideren?
@citaat
ik heb de oude 2262 en 2263 serie, met die zwarte dekplaatjes die er af te schroeven zijn. Met vaste spoel dus.
Citaat van: Giant op donderdag 19 maart 2026, 11:35:17Dat zou er namelijk op duiden dat de gele draad niet enkel via de m83 is gekoppeld, kun je dat zodoende eens valideren?
Gele draad gaat rechtstreeks van wissel naar decoder.
En toch tikken de wissels en branden de lantaarns als de gele draad niet meer gekoppeld is? Dan heb je daar je zeer waarschijnlijke oorzaak van dit probleem gevonden. Oftewel: Zoeken naar waar die gele draad op een of andere manier toch gekoppeld is, want dat geeft dus kortsluiting.
Ps let op dat bij die oude wisselmotoren (Net als bij M rails wissels) de lantaarn via de baanmassa retour gaat. Normaliter vereist dat dus het koppelen van de CS2 massa aansluiting aan die van de losse m83 voeding, maar ik vraag me af of dat mogelijk is. En zodoende dus ook of die motoren wel geschikt zijn voor een apart gevoede m83!
Er tikt maar één wissel steeds dezelfde.
Met de gele draad uit de decoder brandt het lampje. Gele draad in de decoder en lampje gaat uit.
Ok, een brandend lampje met de gele draad los dus... Dat hoort niet te kunnen, want die gele draad is ook de voeding van het lampje!
Zou je de betreffende wissel eens uit de baan kunnen bouwen? En dan eens kijken of het getik en brandende lampje blijven (Met de gele draad dus los)?
Maar voor de zekerheid: Het lampje waar je het over hebt is de wissellantaarn toch? Niet het status lampje op de decoder?
Citaat van: Giant op donderdag 19 maart 2026, 19:15:00Het lampje waar je het over hebt is de wissellantaarn toch?
jawel het is dat klein gloeilampje van de wissellantaarn.
Citaat van: Giant op donderdag 19 maart 2026, 19:15:00Zou je de betreffende wissel eens uit de baan kunnen bouwen?
Dus die wissel eens losmaken van de aansluitende sporen? Dat zal ik eens proberen, anders eerst eens testen met een andere losse wissel met enkel de 2 blauwe draden in de decoder? Dan hoef ik de rails niet los te vijzen.
Nee, testen met een ander wissel heeft hier geen zin ben ik bang. Je zult echt met dit specifieke wissel moeten testen, tenzij er ook bij andere wissels de lantaarn blijft branden als de gele draad van dat wissel er uit is.
Als je het wissel niet wil uitbouwen, dan is het ook op een andere manier te controleren. Maar dat vereist een multimeter, waarvan ik niet zeker weet of jij die in je bezit hebt. En is ook iets minder qua zekerheid dat dit wissel het probleem is...
Maar wat je dan zou doen is de multimeter op de weerstand stand zetten, en dan valideren of er weerstand is tussen de gele draad van dit wissel, en de middenrail.
Let op: Meet je die weerstand, dan is er dus een kortsluiting.
Als het lampje blijft branden met losse gele draad dan zal het ergens anders vandaan spanning moeten oppikken. Het eerste waar ik dan aan denk is de baanspanning. Blijft het lampje ook branden als je de rijspanning van de baan af haalt?
Citaat van: Hanzi op Vandaag om 11:47:05Blijft het lampje ook branden als je de rijspanning van de baan af haalt?
Gezien ik nog steeds klunzig ben met elektronica deze vraag: rijspanning er af dwz de fiche met de rode/bruine draad uit het CS2 halen?
Correct! :arrow: :arrow: Zo klunsig ben je dus niet Yves B)
Hi Yves,
Misschien moet je eens kijken op https://hlogtmeijer.nl/Techniek/wissel%20digitaal/wissel-digitaal.htm
Daar staan best veel voorbeelden van hoe de boel aangesloten moet worden, met verschillende manieren van (gescheiden) voeding.
Met de gele draad uit de decoder en de baanspanning uit het CS2 brandt het lampje bij die ene wissel (wissel nr.11).
11 van de 12 wissellantaarns zijn dan uit.
Als ik de baanspanning er terug op steek (fiche in de CS2) gaat wissel nr. 11 lampje uit en branden de 11 andere wissellantaarns (dus wissel nr.11 niet meer), nog steeds met de gele wisseldraad uit de decoder.
Met de gele draad terug in de decoder branden alle 12 de lampjes en terug foutmelding #1.
Als ik de foutmelding afvink en de rode balk van het CS2 af en terug aan zet pinkt wissel nr.11 acht maal met acht tikjes, daarna alle 12 lampjes uit + foutmelding.
Amai.
Kun je van wissel #11 ook eens beide blauwe draden loshalen? En maak voordat je dat doet, ook even een details foto van specifiek de draden van wissel #11 zoals ze op de m83 zitten. ;)
de blauwe draden ook uit de decoder gehaald, nu is de wissel dus niet meer aangesloten.
Nog steeds foutmelding en bij afvinken ervan en terug aanzetten CS2 hoor ik ergens 8 tikjes (ik denk uit de decoder als ik mijn oor ernaast leg), maar geen 8 flashes meer bij die wissel.
tikjes duid meestal op een kortsluiting en soms is dat maar een draadje die gewoon contact maakt of bij K rails soms een lipje dat ergens tegen de rail aanzit
nog gevraagde foto ik weet niet of hier veel op te zien is
Citaat van: bellejt op Vandaag om 14:14:28of bij K rails soms een lipje dat ergens tegen de rail aanzit
dat wordt dus een zoekprent ik kan moeilijk alle rails gaan lossen
Welke is wissel #11 op die foto Yves?
En gezien de foutmelding met het wissel volledig los resteert... Wat gebeurd er als je de specifieke m83 die tikt geheel loskoppelt?
ik had het ook en zorgvuldig luisteren heb ik het gehoord en dan ff lossen en meten met de multimeter en het was opgelost.De ecos ging zelfs niet in alarm erdoor maar af en toe schoot het verbruik de lucht in
Citaat van: Giant op Vandaag om 14:19:40Welke is wissel #11 op die foto Yves?
de voorlaatste van links beginnen
Citaat van: Giant op Vandaag om 14:19:40Wat gebeurd er als je de specifieke m83 die tikt geheel loskoppelt?
heb de decoder er afgehaald, nog steeds 8 tikjes en de foutmelding
@citaat @citaat opgelost kan niet gevonden worden
in het vlaams is dat losmaken van elkaar in de buurt van het tikken
@citaat
ik heb de decoder van wissel elf er afgehaald, het tikken blijft (er zijn 3 decoders M83)
mss niet makkelijk maar de wissel eens er van tussen halen om te zien of het daar niet inzit
Maar blijft de foutmelding op de cs2 óók Yves? Of is die verdwenen nu de m83 er af is?
@citaat
Wat gebeurd er als je de specifieke m83 die tikt geheel loskoppelt?
heb de decoder er afgehaald, nog steeds 8 tikjes en de foutmelding
Citaat van: bellejt op Vandaag om 14:47:33mss niet makkelijk maar de wissel eens er van tussen halen om te zien of het daar niet inzit
Ik heb de wissel reeds volledig gelost van de decoder, is dat niet hetzelfde?
nee want er kan via de rails contact ontstaan. Als je de klikjes nog hoort met de M83 afgekoppeld van de centrale zit je met ergens anders een probleem.Zie vanaf #58
@citaat
Dat zal ik eens proberen, "probleemwissel nr.11" volledig uit de baan halen dus.
En meteen maar vervangen door andere identieke wissel?
als het tikken weg is zou ik dat ook doen en hopen dat het dan oke is.Wel die wissel gelijk maken aan degene die geen problemen geven
Met al wat ik hier lees vermoed ik dat er een sluiting in de bedrading zit, een lampje dat brand als alle bedrading kant decoder en kant controller los gemaakt is duidt er toch op dat er wel degelijk nog spanning toekomt op het lampje. Een lampje dat brandt enkel aangesloten op de massa wil ik ook wel hebben ;)
Laat het wissel toch maar zitten en bekijk de bedrading eens goed, daar moet iets mis mee zijn.
Ik weet het ook niet meer nu, wissel eruit of wissel erin laten, wat doe ik dan bij dat laatste? En ja ik heb een multimeter.
Je hebt vast de draden die vast zitten aan de wissels verlengd om tot aan de decoders te geraken, aandachtspunten zijn dus de plaatsen waar die verbindingen zitten (gesoldeerd, met stekkertjes, in elkaar gedraaid,al of niet goed geIsoleerd,...).
@citaat
Ik heb ze verlengd met stekkertjes zoals de 11 andere wissels ik zal dit eens nakijken vooraleer ik de wissel losmaak.