Stichting 3rail Forum

Modelbaanbesturing & Software => Digitale Besturing (alle merken) => Digitale Besturing ESU => Topic gestart door: Ilya op vrijdag 23 augustus 2024, 20:58:44

Titel: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: Ilya op vrijdag 23 augustus 2024, 20:58:44
Ik hoop dat iemand mij met dit probleem kan helpen

Ik heb een ECoS (meest recente) voor mijn baan en mijn plan is om de seinen te gebruiken van NSParts in combinatie met hun decoder. Nu heb ik de eerste set binnen alleen lukt het mij niet om de sein toe te voegen en te bedienen op de ECoS. het filmpje van NSParts laat vooral hun eigen decoder zien. Mijn instinct zegt me dat ik een adres moet aanmaken in de decoder alleen hoe dit in zijn werk gaat loop ik in vast

Ik heb nog weinig inzicht in hoe DCC Mfx etc exact werkt dus semi jip en janneke taal wordt gewaardeerd
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: Marklindak op vrijdag 23 augustus 2024, 21:12:50
Kijk hier eens: https://www.nsparts.nl/
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: Ilya op zaterdag 24 augustus 2024, 13:50:55
Daar heb ik gekeken en ook hun youtube film bekeken maar ze laten alleen een vrij analoge oplossing zien (dmv paneel met rode en groene knoppen)

ik heb de NSParts decoder met sein aangesloten en getest (of de bedrading juist zit) en getracht een sein aan te maken op de ECoS (op adres 100 ruim buiten wat ik verder nodig heb voor wissels ed). het enige wat er gebeurd is dat het sein knippert wanneer de NSParts decoder op normale functie staat
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: AlbertG op zaterdag 24 augustus 2024, 17:48:49
Ilya,
quote uit de handleiding:

Als de gewenste seinen op de decoder zijn aangesloten kan devoeding worden ingeschakeld. Het is nu mogelijk om de seinen
te testen door de PROG toets ca 3 seconden ingedrukt te houden. Cijferbak en vertreksein gaan dan continue branden en de hoofdsein
lichten gaan om en om knipperen: rood 1x >> geel 2x >> groen 3x,zo kan gecontroleerd worden of het hoofdsein correct is aangesloten.

Heb je dit gedaan, en werkt het sein dan zoals het hoort?

Vertrouw niet op je instinct, maar lees de handleiding.

Tweede quote uit de handleiding:
Basis-adres instellen: Druk de PROG knop 3 seconden totdat de rode ACT LED op de decoder aan gaat. De decoder wacht nu op een commando van
een adres vanuit de wissel signaal bediening. (Dit zijn de rode en groen knoppen die ook wissels aansturen.) bedenk welke rode/groene knoppen u
wilt gebruiken voor de decoder. Als een bediening wordt ontvangen door de decoder zal het basis-adres worden opgeslagen en gaat dan uit de
PROG-mode.

Stel dat je als Basis-adres 100 wilt. Maak dan op de Ecos een wissel aan en geef deze het adres 100. Volg dan bovenstaande procedure en bedien het wissel om het basis adres 100 in te stellen.

Als je nu wissel 100 bedient moet het sein afwisselend rood en groen gaan branden. Klopt dat?
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: Ilya op zondag 25 augustus 2024, 20:34:42
de LED test had ik inderdaad uitgevoerd.
IPV een wissel aanmaken op de ecos had ik een sein aangemaakt ivm de 3 mogelijke standen van het sein (groen, oranje en rood. Ik zal eerst een wissel aanmaken en daarna om te schakelen naar 3 kleuren sein.
Mocht het dan nog niet lukken ga ik mogelijk maar een SignalPilot proberen
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: AlbertG op maandag 26 augustus 2024, 17:41:56
Niet te snel opgeven Ilya. De modelspoorhobby is niet altijd 'plug and play'
De handleiding van de decoder verdient geen schoonheidsprijs, maar het moet lukken om de decoder werkend te krijgen.

Werk je naast de Ecos ook nog met software zoals iTrain of Rocrail?
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: Ilya op maandag 26 augustus 2024, 19:29:36
Vooralsnog niet. op het moment zie ik mijn baan vooral in de opbouw stadium. kijken welke aansturing/decoders/seinen etc ik werkend krijg zodat het zo goed mogelijk op elkaar aansluit. dus voor ik 20-30 seinen ga kopen eerst goed zien en proberen wat het doet en hoe het werkt. Ik ga nog wel contact opnemen met NSParts om te kijken of hun meer kunnen helpen al werd ik niet veel wijzer met hun eerste mail voor ik kocht.
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: AlbertG op maandag 26 augustus 2024, 20:14:55
Heb je aan de stappen zoals ik het uitgelegd heb niet genoeg om het werkend te krijgen? Wat ontbreekt er dan nog?
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: Hero op maandag 26 augustus 2024, 20:38:25
Als ik de info zo snel lees kun je 8 seinbeelden tonen.
Daar heb je dus 4 adressen voor nodig.

Maak eens 4 wissels aan in je ecos. En speel dan eens met de standen.
Dan moet je dus verschillende seinbeelden te zien krijgen.
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: Ilya op donderdag 29 augustus 2024, 18:01:32
getracht via wissel aanmaken in ECoS. het sein knippert rood of na schakelen oranje. Dit zelfde resultaat had ik ook met het aanmaken van een 3 kleurig sein in de ECoS (rood knipperend bij sein rood en oranje, knipperend oranje bij sein groen) Lijkt te indiceren dat er wel iets ontvangen word en er iets gebeurd alleen niet het juiste
Had ook nog een mail naar NSParts gestuurd vooralsnog helaas zonder reactie.
overweeg nu sterk voor een ESU signal pilot te gaan, alleen doet de handleiding erg voorkomen om goed gebruik van deze te maken tevens een lokprogrammer nodig is.
Dit hele gebeuren doet mij herinneren aan de begin dagen van USB op computers en het plug and pray idee
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: AlbertG op donderdag 29 augustus 2024, 20:36:53
Hey, dat het sein op je wisseladres reageert is goed nieuws.
Maak op de Ecos een tweede wissel aan met het adres van het eerste wissel +1.
Schakel ook dit wissel en kijk wat er met het sein gebeurt.
Als het tweede wissel in de juiste stand staat moet het mogelijk zijn met het eerste wissel rood / groen te schakelen en met het tweede wissel oranje.

Mocht je overwegen wat anders te gaan proberen dan raad ik je een Yamorc YD8118 aan.
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: Ilya op zondag 01 september 2024, 20:17:59
+1 heb ik nu geprobeerd maar geen resultaat. Ik ga deze week nog eens praten bij lokale winkel misschien dat die nog wat weet
Yamorc ziet er vergelijkbaar uit als ESU, en aangezien lokale winkel ESU in het assortiment heeft ga ik denk ik daar voor maar dank voor het proberen te helpen
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: flyerman op zondag 01 september 2024, 20:33:28
Geen idee waar je woont, maar zo moeilijk kan het toch niet zijn. Ik gebruik, denk ik, een beetje hetzelfde decoder type, alleen zelfbouw.

Misschien een beetje hulp nodig?
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: AlbertG op maandag 02 september 2024, 16:59:53
Citaat van: Ilya op zondag 01 september 2024, 20:17:59+1 heb ik nu geprobeerd maar geen resultaat.
Wat bedoel je daarmee?
Verandert het sein helemaal niet van kleur als je dit wissel bedient?
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: Ilya op dinsdag 03 september 2024, 20:37:57
decoder adres +1 of te wel, bij aanmaken zissel in de ECoS DCC adres 100 in eerste instantie gebruiken, en daarna op DCC adres 101 eeb 2e wissel aankamen. op DCC adres 100 schakelt het sein tussen rood knipperend en oranje knipperend, op DCC adres 101 veranderd er niets.

Mogelijk ben ik stappen vergeten, mogelijk ben ik vergeten dingen hier te melden dus bij deze een volgorde en denkwijze
ECoS: 50220, NSParts decoder: NS663

stap 1: alle bedrading aansluiten
stap 2: ECoS aanzetten
stap 3: decoder in test stand (ter controle van de juistheid aansluiten bedrading. LED's knipperen op juiste manier)
stap 4: in ECoS accesory toevoegen NS Sein (3 states) aangemaakt, enige instelling die ik hier heb veranderd is het DCC adres (gezet op 100)
stap 5: testen van bediening op ECoS. sein knipperd en schakelt tussen 2 kleuren, niet 3 en geen continue licht.

daarna sein verwijderd en zoals hier geopperd wissels aangemaakt vergelijkbare wijze met hetzelfde resultaat
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: flyerman op dinsdag 03 september 2024, 21:43:03
Geef eens antwoord op de vraag wat je woont, kan ik misschien helpen. Zoals eerder geschreven
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: bkluivingh op dinsdag 02 september 2025, 16:42:04
Misschien wat mosterd na de maaltijd, maar ik reageer toch even omdat ik niet teruglees dat het gelukt is. Wellicht zeg ik dingen die voor sommigen logisch klinken, maar ik liep zelf tegen dezelfde puzzel aan en herken de parallellen.

Ik had gevraagd om CV1 op 30 te zetten bij de NSParts miniseindecoder. Na veel heen en weer mailen ben ik erachter gekomen dat dit in de ECoS nét even anders wordt weergegeven.

Bij NSParts werkt het zo:

Het ingestelde accessoire-adres (CV1) is de basis.

Daaruit berekent de decoder zelf de bijbehorende switchnummers:

(CV1–1)×4+1 = eerste switchnummer.

Voor CV1 = 30 betekent dat: (30–1) × 4 + 1 = 117, en dus worden de uitgangen 117, 118, 119 en 120 gebruikt.

Dit zijn precies de vier switches die in de ECoS moeten worden ingevuld.
De stand recht/afbuigend van elke switch bepaalt vervolgens welk seinbeeld wordt weergegeven (bijv. 117 recht = groen, 117 afbuigend = rood, 118 recht = geel, enz.).

👉 Belangrijk om te weten: in de ECoS 50220 moet je dus niet alleen naar "adres 30" kijken, maar juist de switchnummers (117–120) invoeren om het sein correct aan te sturen.
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: gertmeering op maandag 08 september 2025, 13:05:10
Goedemorgen,

Ik ben nieuw hier op het forum en loop dus ook tegen dit probleem aan. Vraag was of het opgelost was en hoe.
 
Ik heb dan wel geen ecos maar een YD7001 en ik gebruik RocRail.
Daar moet ik dus het adres/switch invoeren om de juiste seinbeelden te krijgen.
Ik krijg alleen maar groen knipper en geel,wat ik ook probeer.
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: flyerman op maandag 08 september 2025, 15:30:15
Zet eens met wat je precies gedaan hebt, zo is moeilijk gissen.

Graag met screenshots.
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: gertmeering op maandag 08 september 2025, 18:45:15
Ik heb de decoder ingesteld op adres 151. Hierbij de instellingen, alleen werkt er niets van behalve geel.
Ik snap niet geheel wat ik hier moet neerzetten.
(https://i.postimg.cc/9QXxth6P/Rocrail-scrn.jpg) (https://postimg.cc/CztHSWLd)
(https://i.postimg.cc/rm4gFF4T/Rocrail-scrn-2.jpg) (https://postimg.cc/jwsyMTv3)
(https://i.postimg.cc/dtwnwFVM/Rocrail-scrn-3.jpg) (https://postimg.cc/XX19kT5x)
(https://i.postimg.cc/jdccj1DD/Rocrail-scrn-4.jpg) (https://postimg.cc/VdSnGDBw)

Wie zou mij hiermee kunnen helpen.

Dank alvast!
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: digipost op maandag 08 september 2025, 19:18:08
Als ik bovenstaande lees werkt de NS663 met groepsadressen zoals b.v. ook de M83 van Marklin.

Als adres 100 is ingegeven is dat de 25e groep. Hier horen de adressen 97, 98, 99 en 100 bij.

Als adres 151 is ingegeven is dat de 38e groep. Hier horen de adressen 149, 150, 151 en 152 bij.
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: gertmeering op maandag 08 september 2025, 19:40:28
Helemaal top!

Met de instellingen adres1 en poort 149 en adres 2 poort 150 werkt nu alles.

Super bedankt!
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: gertmeering op vrijdag 12 september 2025, 13:06:34
Ik zei dat het werkte, en dat doet het ook maar niet 100%.
Groen werkt, rood werkt maar hij gaat van geel gelijk door naar rood. Dus hij blijft niet op geel staan.
Dit zal met de instellingen te maken hebben maar ik ben nu al een tijdje bezig maar ik krijg hem met geen mogelijkheid vast op geel.

Iemand verstand van op welk adres/poort ik dat zo moet instellen?

CiteerAls adres 151 is ingegeven is dat de 38e groep. Hier horen de adressen 149, 150, 151 en 152 bij.
Dus de instellingen die ik nu heb zijn :
adres1 en poort 149 en adres 2 poort 150.



Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: flyerman op vrijdag 12 september 2025, 15:22:15
Denk dat port 2 adres 151 moet zijn.
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: gertmeering op vrijdag 12 september 2025, 16:01:37
Als ik dat doe, werkt geel wel. Daarin tegen wordt groen en rood, knipper groen.
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: flyerman op vrijdag 12 september 2025, 17:36:31
Wat zegt de handleiding van de decoder?
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: gertmeering op vrijdag 12 september 2025, 18:11:56
Voor een ervaren modelspoorder misschien heel veel maar voor mij niet :D
Wat ik wel weet is dat op de YD7001 de seinbeelden goed aangegeven worden op 153 Groen=Groen,153 Rood=Rood en 154 Groen=Geel.

https://nsparts.nl/index_bestanden/Handleiding%20%20NS663.pdf
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: flyerman op vrijdag 12 september 2025, 21:51:48
Je moet kijken of de aspecten in Rocrail overeen komen met de aspecten in de handleiding van de sein decoder. 

Maw, welke adressen moet je aansturen om de juiste seinbeelden te krijgen. 

Dat staat in de handleiding van de decoder.

Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: digipost op zaterdag 13 september 2025, 14:02:51
Beste @gertmeering, jij gebruikt een sein van NSParts. Dat sein is afwijkend van de seinbeelden die in jouw YD7001 staan.

Je moet dan ook geen seinbeeld van de YD7001 aanmaken maar simpelweg 2 wissels. In de handleiding van de NS663 staat dat ook tussen de regels.

Aangezien je alleen een sein hebt en geen cijferbak/voorsein zijn 2 wissels met adres 149 en 150 voldoende.

Wissel met adres 149 geeft bij stand afbuigend (rood)  --> seinbeeld rood.
Wissel met adres 149 geeft bij stand rechtdoor (groen) --> seinbeeld groen.

Wissel met adres 150 geeft bij stand rechtdoor (groen) --> seinbeeld geel.

Aangezien de YD7001 slechts een doorgeefluik voor Rocrail is, is de aanwezigheid van 2 wissels i.p.v. een sein voldoende.

De bediening van het sein moet je vanuit Rocrail regelen. Dus adres 149 en 150 maar dan met een seinbeeld.
Titel: Re: ESU ECoS met NSParts sein decoder
Bericht door: gertmeering op zaterdag 13 september 2025, 17:33:27
Beste Digipost, 

Bedankt voor het meedenken ik ga het zeker even proberen. Ik lees dat ook maar ervoor staat ook dat je met de rode en groene knop van bv de YD7001 ( 1R en 1G ) kan gebruiken. Ik kan dit misschien verkeerd lezen hoor. Toevallig heeft NSParts op YT hier ook een video van gemaakt alleen dan met een Intelibox ofzo. Daar gebruikt hij ook de groene en rode knoppen. Maar goed, ik ga d eerst eens proberen!  :wink: