Stichting 3rail Forum

Modelbaanbouw & Scenery => Weatheren => Topic gestart door: ks1985 op maandag 26 juni 2017, 10:51:37

Titel: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op maandag 26 juni 2017, 10:51:37
Vandaag voor het eerst echt de kwast op het station gezetwat dadelijk ook echt op de baan moet komen. Na 2 oefen huisjes te hebben gedaan 1 van die huisjes aan zoonlief gegeven en die heeft er een, naar mijn mening, schitterend kunstwerk van gemaakt. Zelf heb ik het trappetje van het station gedaan en ook hierover ben ik best te vreden!
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Jørg op maandag 26 juni 2017, 10:53:48
Mooi resultaat,  :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Haradigi op maandag 26 juni 2017, 10:55:21
Netjes, al is het maar een trappetje je moet ergens beginnen .... toch ?
Weather ze verder.

groet
Harald
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op maandag 26 juni 2017, 11:00:16
Bedankt! Inmiddels ook begonnen aan de daken :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ceess op dinsdag 27 juni 2017, 12:39:08
Leuk hoor dat je dit hier met ons deelt. :arrow: :thumbup:

Ben zeer benieuwd naar de foto's van het station. :P
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op dinsdag 27 juni 2017, 18:45:55
Vandaag een aantal muren gedaan en de daken van het station. Ook de schoorsteen en ventilatiepijpen.
Zelf ben wel weer tevreden, vooral de koperen dingen op het dak vind ik zelf erg mooi ook met de kopergroene verkleuring. :thumbup: :thumbup:

De houtenpanelen aan de gevel zijn hierna aan de beurt alleen moet ik daar nog even bruine verf voor halen :D :D

Op de laatste foto staat het station wat het uiteindelijk moet worden.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Trainhenk op dinsdag 27 juni 2017, 19:07:59
Mooi resultaat hoor.

Vooral dat koperwerk, net echt.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Haradigi op dinsdag 27 juni 2017, 19:58:39
Heel netjes.

groet
Harald
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ceess op dinsdag 27 juni 2017, 20:05:48
Dit resultaat na twee "oefenhuisjes"

Netjes hoor. :arrow: :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op dinsdag 27 juni 2017, 20:12:00
Bedankt voor de reacties heren! Dit geeft hoop voor de toekomst :thumbup: :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op donderdag 29 juni 2017, 20:35:18
Vandaag was het perfect weer om de deuren en kozijnen in de lak te zetten...

Want de kleur die ze nu waren was echt, volgens mij, lelijk... Plastic blauw en het paste totaal niet bij de rest van het gebouw.

Daarom zelf een mooie kleur erop gezet, het raamwerk wat er achter komt word weer bruin zoals het hout op de gevel. Zelf vind ik de details, hang en sluitwerk, op de deur ook wel leuk. Al heb ik mij laten vertellen dat ik als het dadelijk op de baan staat de enige ben die het zien :D :D

Ook heb ik vast een deel van het bijgebouwen in elkaar gezet. :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ceess op donderdag 29 juni 2017, 21:06:51
prima resultaat weer. :arrow: :thumbup: :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Kelderspoorder op vrijdag 30 juni 2017, 20:28:34
Koen,

mooi gedaan :thumbup: :thumbup:, en dat idd na 2 oefenhuisjes, heel mooi.
even een vraagje, ik heb zelf al enkele weken een aantal bruggen liggen die ik ook graag wil gaan weatheren ,
maar hoe zit het met het lijmen van de onderdelen als er verf op zit, geeft dat geen problemen op loskomen van de lijmnaad

grts Freddy
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op zaterdag 01 juli 2017, 07:32:22
Bij mij geeft het geen problemen :thumbup: ben momenteel bezig het station op te bouwen en tot nu toe plakt alles waar verf op zit gewoon goed. Vanmiddag weet ik het 100% zeker want dan het ik een paar onderdelen gehad die echt helemaal geverft zijn, ik zal vanavond het resultaat erop zetten :thumbup:

Gr Koen
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: BlikkenTinus op zaterdag 01 juli 2017, 09:25:21
Het lijmen van onderdelen met verf op het lijmvlak, gaat vaak goed, maar... De verf lost soms op door de lijm en dan krijg je lelijke effecten. Bobbelige lijmnaden of vermenging van kleuren in de buurt van het lijmvlak. De oplossing: even schuren. Voorzichtig alleen het lijmvlak schoonmaken. Na het verlijmen en uitharden kun je nog een beetje bijschilderen.
O, en dat hang-en sluitwerk: top! Dat soort accentjes ziet iedereen. Niet bewust, misschien, maar je ziet het als aan de details zorg is besteed!
Nog even een tip. Bekijk door de tijd en het weer geteisterde gebouwen in het echt, op foto's, whatever. En kijk waar zich wat voor viezigheid voordoet. Dat helpt bij het nabootsen in model.

Groet,

Peter
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op zaterdag 01 juli 2017, 18:45:09
Hou Peter, bedankt voor de tips! Het schureb heb ik vandaag al even toegepast :thumbup:

Morgen dan nog wat plaatjes bekijken dan van gebouwen en eventueel nog wat extra accenten aanbrengen :D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op zondag 02 juli 2017, 07:03:06
Nu nog wat Preisertjes bestellen en wat andere aankleding voor op en om het station en dan kan deze de kast in wachtend op een vaste plek op de baan. Dit word overigens niet het stationsgebouw voor het hoofd station maar deze komt op een berg waar de toeristen naar toe reizen :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Jørg op zondag 02 juli 2017, 07:14:52
-Koen:
Mooi gebouwd stationnetje,  :thumbup:
Nu nog wat accenten en groen aanbrengen.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: peterke33 op zondag 02 juli 2017, 11:37:07
Koen

Dat heb je mooi gedaan, erg leuk stations gebouw  :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op zondag 02 juli 2017, 14:20:21
Nog wat details toegevoegd, bloemetjes neergezet en nu wachten op de bestelde Preisertjes :thumbup:

Ik denk dat ik er verder niet meer te veel mee ga doen omdat ik bang ben dat ik het dan ga verpesten :thumbup: :D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Jørg op zondag 02 juli 2017, 14:43:53
-Koen:
Mooie details aangebracht, idd niet teveel,  :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Trainhenk op zondag 02 juli 2017, 22:11:21
Citaat van: ks1985 op zondag 02 juli 2017, 14:20:21
Ik denk dat ik er verder niet meer te veel mee ga doen omdat ik bang ben dat ik het dan ga verpesten :thumbup: :D

Als je er zelf tevreden over ben moet je het vooral zo laten.
Jij moet er straks tegen aan kijken.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Yeoman op woensdag 05 juli 2017, 18:37:01
Hoi Koen,

Op zich mooi gedaan om zelf wat andere kleuren toe te passen dan de standaard.
Ik had alleen wel de witte muren in kleur 'off-white' geschilderd en niet verder vervuild.
Nu ziet het er een beetje smoezelig uit, vervuil details kun je altijd achteraf nog aanbrengen.
Andersom is wat lastiger.

Groeten,
Ton.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op woensdag 05 juli 2017, 19:26:51
Ik snap wat je bedoeld, Ton. Dat vond ik zelf ook al maar was bang om de bende te verpesten en dit station komt toch in de hoek van mijn baan op een berg. Mijn nieuwe project is inmiddels ook besteld, faller station Bonn. En hier zal ik nog meer tijd voor gaan nemen zodat deze perfect gaat worden want dat moet echt de eyecatcher gaan worden :D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Jan22 op woensdag 05 juli 2017, 19:55:35
Citaat van: ks1985 op woensdag 05 juli 2017, 19:26:51
faller station Bonn
Ik had nog nooit gehoord van Bahnhof Lengmoos, en ik heb de foto opgeslagen. Ik ben onder de indruk, ook van wat je ervan gemaakt hebt.
Maar Bahnhof Bonn kopen (Faller 110113)? Op 4 opeenvolgende beurzen zag ik 'm staan, de goedkoopste was ? 45,- en daar was iets niet helemaal goed gegaan, tot ? 70,- voor een mooiere uitvoering.
Hier een plaatje van Lippe (https://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/FALLER/39-4-0-6946-004013-0-0-0-1-0-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html):
(https://www.modellbahnshop-lippe.com/article_data/images/39/6946_e.jpg)

Maar wat me eigenlijk dwars zit, is dat ding van Kibri 39373 (https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/2063844_-bahnhof-bonn-9373-kibri.html). Die heeft 'm ook gemaakt. Zoals ook bij Lippe (https://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/Kibri/43-4-0-35328-004013-0-0-0-0-0-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html) te zien is
(https://www.modellbahnshop-lippe.com/article_data/images/43/35328_e.jpg)

En ik weet maar 1 ding: die van Kibri is mooier. Dacht ik althans.
In ieder geval als je hem bewerkt naar vergelijkende stationsgebouwen, b.v. Bellinzona of Delemont (roze).

Waarom kies jij Bahnhof Bonn van Faller?
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: BlikkenTinus op woensdag 05 juli 2017, 21:10:42
Die van Kibri is 'echterder'. Tenminste, meer naar de werkelijkheid in de jaren 70 en 80. Het gebouw is ook groter. Er zitten meer raampjes op een rij en het gebouw is niet helemaal symmetrisch. De portalen op de hoeken zijn (helaas) dichtgemetseld.
Faller heeft er een leuke variant op gemaakt. De hoekgebouwen en beide vleugels zijn ook los te koop. Kun je leuke variaties mee maken. Wel zijn beide modellen nogal plastiekerig. Daar moet echt een wash of filter overheen. En nog wat drybrushen om het af te maken. Maar dan hebbie ook wat!

Lengmoos is een mooi gebakje geworden. Trouwens. Moet je niet te ver in een hoekje stoppen! Het mag gezien worden.

Groet,

Peter
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op woensdag 05 juli 2017, 21:30:19
Bedankt Jan en Peter,

Nee het gaat zeker niet te ver in een hoekje, het is de eerste en mag zeker gezien worden! Als je op mijn baanplan zou kijken komt hij op de linker "vleugel" van de baan.

Het volgende project ga ik ook naar mijn eigen had zetten, niet te veel maar net genoeg :D

Ik ga het gewoon net zo aanpakken als lengmoos en eerst alle stukken op elkaar leggen en kijken wat ik niet mooi vind en daar een  mooi kleurtje voor uitzoeken :D. Lengmoos heb ik ongeveer 1,5 week aan geknutseld en voor deze ga ik toch uit van 1 a 2 maanden, heerlijk op het gemakje als ontspanning :D :D :thumbup:


Titel: Begonnen met het nieuwe station
Bericht door: ks1985 op dinsdag 11 juli 2017, 07:30:35
Afgelopen weekend mijn nieuwe station opgehaald :thumbup: Gisteren het eerste stukje een mooi kleurtje gegeven en in elkaar gezet.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ceess op dinsdag 11 juli 2017, 13:47:55
 @citaat Dat ziet er alvast goed uit. :arrow: :thumbup:
sucsez met de verdere bouw en wheathering.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: peterke33 op dinsdag 11 juli 2017, 13:56:40
Hoi Koen

Dat ziet er al mooi uit, je kan bv zoals ik soms doe een stukje van het (raam afval) meenemen naar de winkel voor (ongeveer) de juiste kleur. Soms heb je wel geluk en vind je de juiste kleur zo hoef je geen 100 potjes verf te kopen  :D

Verder kan ik alleen maar zeggen succes met je mooi station.  :thumbup: :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op dinsdag 11 juli 2017, 15:02:47
Ha Peter, Bedankt voor de tip, zo had ik het inderdaad ook aangepakt  O:-D

Net nog even verder gegaan, kozijnen gedaan en erin gezet. Het onderste randje moet ik nog gaan doen, maar ik maak da 1 kleur grijs en doe dan alle grijze stukken in 1 keer O:-D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: peterke33 op dinsdag 11 juli 2017, 15:44:45
Hallo Koen

Dat is niet nodig als je toch een kleur grijs gaat nemen, dat merk je toch niet later dus kan zeker apart.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op dinsdag 11 juli 2017, 17:07:12
De kleur voor het grijs ga ik juist  mengen vanuit zwart en wit  :D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Jan22 op woensdag 12 juli 2017, 00:28:56
Omdat je toch met Bahnhof Bonn bezig bent, geef ik je deze links ook maar even:
(ik liep er toevallig tegenop)
Verlichting van het perron ...
http://www.christian-luetgens.de/eisenbahn/gebaeude/bahnhof/Bahnhof.htm
https://www.stummiforum.de/viewtopic.php?f=2&t=122536&p=1398035&hilit=Bonn+Beleuchtung#p1398035
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op woensdag 12 juli 2017, 06:40:11
Bedankt Jan-Willen dat zijn inderdaad nuttige stukken om even gelezen te hebben!  :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: peterke33 op woensdag 12 juli 2017, 08:39:00
Koen

Dat je zelf gaat mengen is heel fijn, maar maak dan genoeg verf klaar voor al je boorstenen en doe ze gelijk in een keer.  :warning:

Doe dat meestal als de delen nog in het raam zelf zitten, kan je later nog volgen welk nummer waar hoort.  :)
Dan kan je daarna met een fijn kwastje nog beetje bijwerken indien nodig.  :help:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op woensdag 12 juli 2017, 12:05:04
Ja dat heb ik bij lengmoos idd al meegemaakt. Verf gemengd en dan voor een half dakje :|

Wel een goede tip om die kleinere dingen in het raam te laten zitten want ik was me inderdaad al aan het afvragen hoe ik die dingetjes moet gaan schilderen :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Yeoman op woensdag 12 juli 2017, 22:41:28
Als ik kleuren meng, dan schrijf ik de mengverhouding op.
Dan kun je achteraf nog bijmaken als je te weinig verf hebt gemengd.

Groeten,
Ton.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op donderdag 13 juli 2017, 16:06:39
Aha dat is een goeie! Dat ga ik ook maar eens doen dan! :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op vrijdag 14 juli 2017, 12:16:10
Gisteren en vandaag bezig geweest met de gevel van het hoofdgebouw van het station. Ook een stukje van het dak en de ornamenten erop geplaatst. Het ornament lijkt op de foto wat geel en licht te zijn. Maar deze heb ik nog behandeld met de goudkleur verf van Noch en in het echt lijkt het veel meer op goud :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Ben den Hollander op vrijdag 14 juli 2017, 12:20:14
Ziet er goed uit Koen, netjes gewerkt. :)

Gr, Ben.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Haradigi op vrijdag 14 juli 2017, 12:23:56
Hi Koen,

Ben erg benieuwd hoe het in z'n geheel eruit gaat zien maar dit is al heel netjes.
Doe rustig aan dan wordt het het mooist.

groet
Haral
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op vrijdag 14 juli 2017, 13:12:16
Bedankt heren... het tempo is niet hoog en zal zeker niet hoger worden :) rustig op het gemak werken levert inderdaad, bij mij, het beste resultaat 8)
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Degeluidsman op zaterdag 15 juli 2017, 08:39:15
Het is ook een hobby Koen, het moet niet op werken gaan lijken dus lekker rustig aan  :)

Wat je laat zien ziet er goed uit, ik kijk met plezier mee hoe alles tot stand komt.


Mvg,

Peter Degeluidsman
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op zaterdag 15 juli 2017, 13:49:57
Ja precies, al is dat wel iets waar ik erg op moet letten als ik lekker bezig ben dan kan ik niet meer stoppen :D

Bedankt voor de aanmoedigende berichten en tips :thumbup: :thumbup:

Vanmorgen op het gemakje de kiosk voor in de stationshal in elkaar gezet.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op donderdag 20 juli 2017, 20:07:52
Vandaag de muren van het hoofdgebouw aan elkaar gezet. Voor de foto alvast het dak er ook op gedaan maar die moet ik nog weatheren.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op vrijdag 04 augustus 2017, 20:15:36
Heren welke van deze is mooier?

Betreft de onderzijde van de gevel die aan de weg/stoep komt.

Het moet nog wel iets lichter worden  op deze manier is de kleur wat duidelijker (links is zand en rechts modder volgens de potjes :)):D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Trainhenk op vrijdag 04 augustus 2017, 21:14:32
Ik zou kiezen voor de modderkleur.
Maar, minder dik dan dat je hier nu laat zien en voor mijn gevoel te hoog.
De ondergrond moet er meer door komen.
Kijk maar eens hoe hoog opspattend regenwater op je auto komt.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op vrijdag 04 augustus 2017, 21:21:18
Dank voor het meedenken en ik zal morgen inderdaad eens even gaan googlen voor plaatjes  :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Tony op zaterdag 05 augustus 2017, 13:04:39

Hoi Koen,

De onderkant heel lichtjes doen, meer kan altijd nog.
Het kan ook met kleurpotlood en/of pastelkrijt ( vaak in grote dozen met veel kleurtjes goedkoop te krijgen ).
Ook onkruid en gras zijn mogelijk, als je wilt.

Grtz Tony
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ronaldk op zaterdag 05 augustus 2017, 13:15:58
Hoi,

Citaat van: ks1985 op vrijdag 04 augustus 2017, 20:15:36
Betreft de onderzijde van de gevel die aan de weg/stoep komt.

Het moet nog wel iets lichter worden  op deze manier is de kleur wat duidelijker (links is zand en rechts modder volgens de potjes :)):D

Ik zou meer naar zwart / donkergrijs / groen neigen in plaats van "modder" en "zand". Het ziet er allemaal vrij licht uit. Zie ook  Foto bahnhof Bonn (https://www.kuladig.de/Objektansicht/O-30382-20120116-2).

Groeten Ronald.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: VC op zaterdag 05 augustus 2017, 13:22:34
Koen,

Ik zou voor een combinatie van verschillende kleuren kiezen. Op echte gebouwen zie je ook een grote variëteit aan kleuren en tinten.
Gewoon proberen zou ik zo zeggen.

Mvg,
Luc
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Yeoman op zaterdag 05 augustus 2017, 14:46:52
Het ligt er ook aan welke kleur wordt het pad/weg wat naast het gebouw komt.
Is het een zandpad met lichtgekleurd zand, dan misstaat de linkerkleur niet.

En zoals hierboven ook aangegeven een beetje meer met verschillende kleuren werken.

Groeten,
Ton.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ronaldk op zaterdag 05 augustus 2017, 14:56:52
tja...

Citaat van: Yeoman op zaterdag 05 augustus 2017, 14:46:52
Het ligt er ook aan welke kleur wordt het pad/weg wat naast het gebouw komt. Is het een zandpad met lichtgekleurd zand, dan misstaat de linkerkleur niet.

Een hoofdstation langs een zandpad.  :thumbup: Goed, alles kan bij de hobby. :? In duitsland zijn veel trottoirs gewoon lekker beton en asfalt. ;) Gewoon een kwestie van veel foto's bekijken. Uitdraaien of op scherm houden en dan aan de gang gaan. Water is meestal de grootste bron van smerigheid op een gebouw.

Groet Ronald.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Ronald69 op zaterdag 05 augustus 2017, 15:42:26
Om te beginnen zou ik eerst alles schilderen alvorens te lijmen. Even de foto's uit bovenstaande link bekeken lijkt me de bruine delen het meest op Revell 113(roestkleurig). Als het goed droog is, na 24 uur, een lichte waas van verdund zwart erover. Als je eerst gaat plakken en daarna weatheren zoals je schreef houd het gebouw zijn plastic glans. De gelige stenen zou ik okerkleurig maken en na droging een lichte waas van verdund zwart erover om de nuances meer naar voren te halen. Voor betonkleur zou ik Humbrol 64 gebruiken en inwassen met verdund zwart. Bovenstaand is mijn werkwijze, je mag het gebruiken maar het moet niet.
Hieronder een voorbeeldje:

(https://imageproxy.3rail.nl/fit,1600x1200,q100,sXWCyL2k1OHmmi-1Wsjmsql1NTW_v_uLXAiHFzXUP-w8=/http://i1221.photobucket.com/albums/dd467/heleron/IMG_2094_zps9cjg5pl6.jpg) (http://s1221.photobucket.com/user/heleron/media/IMG_2094_zps9cjg5pl6.jpg.html)

(https://imageproxy.3rail.nl/fit,1600x1200,q100,s6_7hrCALTzv7a9yGFrgZyibb4olLyM31ayCqRhI-G28=/http://i1221.photobucket.com/albums/dd467/heleron/IMG_2095_zpsnw6d6myk.jpg) (http://s1221.photobucket.com/user/heleron/media/IMG_2095_zpsnw6d6myk.jpg.html)

(https://imageproxy.3rail.nl/fit,1600x1200,q100,sbsf3381C_xk2kMD4NH3dRb16UcS9GOQ4NIERwKHW1A0=/http://i1221.photobucket.com/albums/dd467/heleron/IMG_2096_zpseojedgir.jpg) (http://s1221.photobucket.com/user/heleron/media/IMG_2096_zpseojedgir.jpg.html)

(https://imageproxy.3rail.nl/fit,1600x1200,q100,s0cK26XYyQ7_7J9gSODuhhrr1plYp-5fjQuZhdfRSDnk=/http://i1221.photobucket.com/albums/dd467/heleron/IMG_2097_zpsphqa0za6.jpg) (http://s1221.photobucket.com/user/heleron/media/IMG_2097_zpsphqa0za6.jpg.html)

Grt, Ronald.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op zaterdag 05 augustus 2017, 20:33:24
Bedankt voor de tips heren :thumbup:

Ik heb het nu met verpulverd krijt gedaan (had ik een filmpje van gezien). Gezien dat het stukje langs de stoep en of weg komt heb ik gekozen voor bruinig met zwart en een beetje groen. Het is een randje van niet veel meer dan 1 a 2 mm met een beetje hoger langs de roosters. Zelf vind ik het er erg geslaagd uitzien, ik zal er zsm wat foto's van maken :thumbup: :thumbup:

@Ronald69: hoe heb je dat roest gemaakt, dat dat zo mooi naar beneden loopt? Want ik wil op het dak rond de dakramen ook dat effect creëren. Maar heb geen idee hoe ik dat moet doen. Ik heb een potje roestpoeder maar ook verschillende kleuren verf waarmee ik die kleur zou kunnen maken.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Ronald69 op zaterdag 05 augustus 2017, 20:42:35
Ik heb dit gedaan doorte drybrushen met H 110(houtkleur). Ook de cementkleurige gedeeltes(H 64) zijn gedeeltelijk bewerkt met verdund zwart, welgoed afdeppen meteen doek, daarna gedrybrushed met zwart. Let op, kwast moet bijna droog zijn.

Grt, Ronald.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Ben den Hollander op zondag 06 augustus 2017, 08:39:14
Citaat van: ks1985 op zaterdag 05 augustus 2017, 20:33:24

@Ronald69: hoe heb je dat roest gemaakt, dat dat zo mooi naar beneden loopt? Want ik wil op het dak rond de dakramen ook dat effect creëren. Maar heb geen idee hoe ik dat moet doen. Ik heb een potje roestpoeder maar ook verschillende kleuren verf waarmee ik die kleur zou kunnen maken.


Simpele techniek: puntje olieverf zetten dan met een niet te natte terpentinekwast de verf naar onder wegstrijken.

Gun jezelf een setje oilbrushers, met 3 of 4 kleurtjes kun je al heel veel.

(https://imageproxy.3rail.nl/fit,1600x1200,q100,swOa5zmmXQ4MhijWlmHazAAvhkOUCp6hsoXbOVkAyAyw=/http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/924/BInClI.jpg) (https://imageshack.com/i/poBInClIj)

Gr, Ben.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op zondag 06 augustus 2017, 08:43:19
Ah bedankt voor de tip Ben. Dan zal ik daar idd eens voor gaan kijken :)
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op woensdag 06 september 2017, 14:58:22
Graag hadden ik alweer wat meer foto''s gepost, ware het niet dat ik deze op een of andere manier niet kleiner krijg dan 400 a 450 kb. Ik heb verschillende apps geprobeerd. Wie kan mij verder helpen, ik kan foto's maken met mijn telefoon tablet of nikon spiegelreflexcamera. Ik ben nog niet zo handig met het verkleinen van foto's maar maak, natuurlijk, de mooiste met mijn camera :D

Inmiddels is het station, met uitzondering van personen, helemaal klaar. Ook heb ik Hotel Sonne van Faller zo goed als klaar. En zoals gewoonlijk zie je steeds weer dat het steeds mooier word. Ook vind ik het leuk dat ik, ondanks dat ik nu 3 gebouwtjes klaar heb, al kan zien welk thema en sfeer ik op mijn baan wil creëren.  :thumbup:

De baan zelf was ik aan het bouwen toen vrouwlief besloot dat ik mijn treinkamer nog maar even moest uitstellen omdat ze graag uit wil kijken naar een ander huis. Kan ik mooi uitkijken naar een grotere zolder of andere kamer waar ik een flinke baan kan bouwen :D :D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: nobody op woensdag 06 september 2017, 15:09:41
 @citaat Je kunt de foto's verkleinen en in het door jou gekozen aantal Kb's.
Zie hier voor de link, naar onder andere downloads voor 32 en 64 bits versie ===> klik (http://www.irfanview.com/)
Er is een plug-in voor de Nederlandse taal.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op woensdag 06 september 2017, 16:36:37
Bedankt voor de link, ga ik dat vanavond een proberen :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: op woensdag 06 september 2017, 16:38:45
-Koen:
Ik verklein altijd mijn foto's in paint, zeer gebruiksvriendelijk programmaatje,  :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: nobody op woensdag 06 september 2017, 16:44:59
Koen: Voor een gratis programma is dit een zeer uitgebreid foto nabewerkingsprogramma.
Kan zelfs met de meeste RAW formaten overweg en accepteert Photoshop plug-ins.
En zoals eerder opgemerkt: In tegenstelling tot Windows Paint,
kun je zowel de afbeeldings- als de bestandsgrootte wijzigen.
Titel: Weer wat nieuwe gebouwen afgerond...
Bericht door: ks1985 op zondag 15 oktober 2017, 17:37:17
Zo de afgelopen tijd weer bezig geweest, Station "Bonn" is klaar en ook inmiddels al wat andere scenery in elkaar gezet. Nu ben ik bezig om de eerste reizigers en feestgangers te voorzien van een kleurtje en een mooi setje kleding :)
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op woensdag 01 november 2017, 12:54:00
Vandaag het feestje bij de Moser-Hutte laten beginnen. Ik hoop dat ze het niet te laat gaan maken  want ik wil wel normaal kunnen slapen O:-D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Haradigi op woensdag 01 november 2017, 13:51:23
Hartstikke leuk zie alleen weinig "Lederhosen"

groet
Harald
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Jørg op woensdag 01 november 2017, 14:03:23
-Koen:
Het ziet er daar zeer gezellig uit op het terras van de hut,  :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op woensdag 01 november 2017, 14:04:23
Klopt Harold,  het was nog geen oktober O:-D maar eigenlijk vind ik de lederhosen gewoon niet zo leuk en wilde ik het gewoon een gezellig feestje laten lijken :D

Jørg, bedankt :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Tony op zaterdag 04 november 2017, 12:34:01

Dat ziet er beregezellig uit, Koen  :thumbup:

Er wordt daar zelfs uit 2 vaatjes getapt, moet een goed lopende zaak zijn  :P
Mooie beloning/bekroning voor het schilderwerk !

Grtz Tony
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Haradigi op zaterdag 04 november 2017, 17:13:22
Hi Koen,

Lederhosen dragen ze niet alleen in oktober hoor maar het hele jaar door.

groet
Harald
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op zaterdag 04 november 2017, 17:53:02
Citaat van: Haradigi op zaterdag 04 november 2017, 17:13:22
Hi Koen,

Lederhosen dragen ze niet alleen in oktober hoor maar het hele jaar door.

groet
Harald

Dat wist ik niet O:-D

Tony bedankt voor de waardering, en idd zitten er in zo een klein huisje met wat miniatuur gepeupel aardig wat uurtjes verven. Maar ja daarom noemen we het een hobby he. Heerlijk om de tijd in te steken :thumbup:
Titel: Kleur van de kerktoren
Bericht door: ks1985 op donderdag 23 november 2017, 13:47:12
Momenteel ben ik bezig mijn Faller kerkje te voorzien van een mooi kleurtje om daarna in elkaar te plakken.

Echter twijfel ik of ik de toren ga laten zoals ik hem nu gemaakt heb of dat ik er een oude koperkleur op zal zetten. En waar kan ik dan beter om meningen vragen dan hier :D
Titel: Re: Kleur van de kerktoren.
Bericht door: nobody op donderdag 23 november 2017, 13:53:39
 @citaat Mooi kopergroen ... Kun je doen :important:  :D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Gerrit-1959 op donderdag 23 november 2017, 18:30:44
Aan de foto's te zien is het een dak met leisteen bedekking en dus is kopergroen niet op zijn plaats. Ik zou meer naar leisteen grijs gaan en dan met verdund donker grijs de leien accentueren.
Titel: Re: Kleur van de kerktoren.
Bericht door: nobody op donderdag 23 november 2017, 18:33:50
 @citaat Ik zie koperplaten. ;)
Leisteen is niet zo buigbaar ...  8o

Bron afbeelding ===> klik (http://www.waldmuenchen.de/de/unsere-stadt/stadtturm/)
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Gerrit-1959 op donderdag 23 november 2017, 18:41:13
@ Wim: Prima, dat jij koper ziet, maar leien kun je in diverse maten verkrijgen en er zijn zat torens met een ui -Bijvoorbeeld Bedum- (http://www.bedumer.nl/site/Evenementen/Open-Toren-en-Open-Kerk-Noordwolde-zaterdag-10-juni-13.00-16.00.html)
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Haradigi op donderdag 23 november 2017, 21:02:47
Zo zie je maar weer dat een ieder zijn hobby anders ziet en beleeft.
Zelf zou ik de koperen versie kiezen.

groet
Harald
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op donderdag 23 november 2017, 21:32:18
Inderdaad, Harald.  En als ik de foto van Wim bekijk denk ik dat ik weet wat ik ga doen :D

Bedankt voor het meedenken  :thumbup:
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Haradigi op vrijdag 24 november 2017, 15:24:32
Koen, ik heb een vermoeden ....  ;)
Als we vroeger, met meerdere auto's, op wintersport gingen incl. CB bakkies dan hadden de kids altijd een wedstrijd wie als eerste een zwiebeltum zag en dat direct via de CB bakkies aan de andere auto's kon vertellen.   

groet
Harald
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op vrijdag 24 november 2017, 17:41:20
Harald, als ik even op Google zoek en daarna naar mijn kerkje kijk dan zie ik inderdaad een aantal overeenkomsten, maar die dingen zijn over het algemeen donkerder van kleur, als ik de goede heb gevonden, toch?

Ondertussen en snel (heel snel) de andere toren die bij dit pakket was geleverd in elkaar gezet en voorzien van centrale koperkleur en wat slordige accenten.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Haradigi op vrijdag 24 november 2017, 19:59:45
Gaat ook oxideren dan wordt het een stuk donkerder.

groet
Harald
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Gerrit-1959 op zaterdag 25 november 2017, 07:15:40
 8) Even de wijsneus uithangen: Als koper oxideert, dan wordt het zwart. Komt bij geoxideerd koper water, dan verschijnt de kenmerkende groene kleur. Bij staal gebeurd een vergelijkbaar iets: geoxideerd staal is blauw/zwart en komt er water bij, dan verschijnt de bruine kleur, die we in de spreektaal roest noemen.
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op zaterdag 25 november 2017, 08:57:59
Zonder wijsneuzen worden we niet wijzer he Gerrit, dus bedankt voor het meedenken.

Inmiddels heb ik de ronde toren donker gelaten en de spitse toren netjes afgemaakt. Als dadelijk de kerk klaar gebouwd is laat ik vrouw en zoonlief wel bepalen welke toren erop gezet word :D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Gerrit-1959 op zaterdag 25 november 2017, 09:35:21
Hallo Koen,

Thx en ik ben nog steeds van mening dat de 'ui' bedekt is met leien. Die zou je dus wat lichter kunnen maken en dan met iets donkerder grijs tegen de richting in van de leien strijken, zodat je de leien meer accent geeft. Maar goed, jij bent de ook niet de baas, begrijp ik uit je bericht. De directie (vrouw/zoon) bepaald dus. :D
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: ks1985 op zaterdag 25 november 2017, 12:11:46
Citaat van: Gerrit-1959 op zaterdag 25 november 2017, 09:35:21
Maar goed, jij bent de ook niet de baas, begrijp ik uit je bericht. De directie (vrouw/zoon) bepaald dus. :D

Klopt helemaal haha, de vrouw voor de kleur en de zoon gewoon omdat het moet :D :P
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Tony op dinsdag 28 november 2017, 20:52:23

Hoi Koen,

Goegel eens zwiebelturm met afbeeldingen, een bron van inspiratie  :P

Grtz Tony
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Henkie penkie op donderdag 07 mei 2020, 18:55:48
Hier is mijn station bonn van kibri
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: Trainhenk op donderdag 07 mei 2020, 19:55:10
 @citaat

Dat is een tijd geleden!
Wat is er allemaal gebeurd?
Titel: Re: Eerste stappen in het weatheren...
Bericht door: hmmglaser op zaterdag 30 mei 2020, 12:10:40
Je zou ook je station nog kunnen verhogen door de C-rails klopt de hoogte tussen spoor en perron niet helemaal bij Kibri hebben ze dat opgelost door perron delen in verschillende hoogtes bij te leveren.
Wij hebben de overkapping van station Bonn op de baan staan.